Pasaulē
Citur

Taizemē izglābtie zēni pamet slimnīcu: stāstīs par pārdzīvoto0

Izglābtie zēni izrakstīti no slimnīcas. EPA/LETA

Glābšanas operācijā Taizemē no alas izvestie 12 zēni un viņu futbola treneris trešdien izrakstīti no slimnīcas, noskaidrojis ziņu aģentūras AFP korespondents. Tas noticis pirms preses konferences, kurā viņi pirmo reizi mediju pārstāvjiem stāstīs par pieredzēto.

AFP korespondents bijis liecinieks tam, kā komandas “Wild Boars” dalībnieki iekāpj vairākos mikroautobusos un pamet Čiangrajas provinces slimnīcu, kur viņi atlaba pēc pārciestā negadījuma.

11 līdz 16 gadus vecie zēni un viņu 25 gadus vecais treneris tika iesprostoti pazemē 23.jūnijā, kad devās ekskursijā uz alu pie Mēsāi, Čiangrajas provincē. Tobrīd ala bija sausa, taču sākās stipras lietusgāzes, kas applūdināja ieeju alā. Taču viņiem izdevās patverties gaisa kabatā aptuveni četrus kilometrus no ieejas. Tur viņus desmit dienas vēlāk atrada britu ūdenslīdēji.

8.jūlijā tika izglābti četri zēni. Vēl četri tika izvesti laukā 9.jūlijā, bet pēdējie četri zēni un viņu treneris tika izglābti 10.jūlijā.

Taizemes veselības ministrs, vēl pagājušajā nedēļā teica, ka jaunie sportisti un treneris ir pie labas veselības un labā noskaņojumā.

Tikmēr Holivudas producenti jau plāno iemūžināt filmā dramatisko zēnu un viņu trenera glābšanu.

Ceļš līdz iesprostotajiem pieredzējušam ūdenslīdējam aizņēma sešas stundas. Turklāt ceļā vietām bija spēcīgas straumes, šauras ejas un nulles redzamība.

Zēni tika ieģērbti nirēju tērpos un sazāļoti, lai glābšanas laikā viņiem nesāktos panikas lēkmes. Pēc tam viņi tika uzlikti uz nestuvēm un vilkti vai nesti pa applūdušajām šaurajām un vietām stāvajām alas ejām visu garo ceļu līdz izejai. Zēnu treneris spēja pats nirt.

Pirms zēni un treneris tika izglābti, viņiem alā tika piegādāts skābeklis, pārtika un medikamenti. Viens Taizemes jūras spēku ūdenslīdējs gāja bojā, piegādājot skābekļa balonus.

LA.lv