Mobilā versija
-0.5°C
Alma, Annemarija
Sestdiena, 25. februāris, 2017
1. jūlijs, 2016
Drukāt

Talsos sāk attīrīt 1905. gada revolūcijai veltīto pieminekli

Attēle: Talsu novada domeAttēle: Talsu novada dome

Īstenojot labiekārtošanas darbus vienā no Talsu pilsētas pakalniem, Leču kalnā, 30. jūnijā sākts attīrīt pieminekli 1905.-1907. gada revolūcijas atcerei, LA.lv uzzināja Talsu novada domē.

Tēlnieces Olita Nigules veidotais piemineklis atklāts 1980. gadā tika atklāts. Gadu gaitā pieminekļa izskatu ietekmējuši laikapstākļi, kā arī tas vietām apsūnojis.

Pieminekļa tīrīšanas darbus pēc Talsu pilsētas pārvaldes pasūtījuma veic SIA “Akmens apstrāde”, un tie izmaksās 4850 eiro. Šī summa ietver ne tikai pieminekļa tīrīšanu, bet arī bojāto šuvju restaurēšanu un pieminekļa apstrādi pret laikapstākļu iedarbību, pauda Talsu novada pašvaldības komunikāciju speciāliste. Ivonna Vicinska.

Pieminekļa attīrīšana un bojāto šuvju restaurācija paredzēta veikt, nebojājot akmens materiāla virsmas struktūru un akmens toņkārtu.

Leču kalna teritorijas atjaunošanas un labiekārtošanas darbi tiek īstenoti kopš pagājušā gada. Attīrot aizaugušo dīķi, jau ir pavērusies gleznaina ainava, teritorijā ierīkota jauna pastaigu taka, uzstādīti soliņi un arka. Pēc pieminekļa attīrīšanas plānota pieminekļa laukuma un kāpņu rekonstrukcija.

Leču kalns tiek labiekārtots, vadoties pēc Talsu novada domes deputātu apstiprinātās “Talsu deviņu pakalnu koncepcijas”, tā paredz Talsu pakalnu sakārtošanu, lai tos padarītu labāk pieejamus iedzīvotājiem un tūristiem, skaidro Vicinska. Koncepcijas īstenošanas gaita atkarīga no pašvaldības finansējuma iespējām – visu Talsu pakalnu sakārtošana var aizņemt vairākus gadus, jo darbi tiks īstenoti pakāpeniski.

Pievienot komentāru

Krievijas militārās mācības "Zapad" rada satraukumu Latvijā (12)Latvijas Aizsardzības ministrija (AM) seko līdzi šoruden paredzētajām Krievijas bruņoto spēku mācībām “Zapad-2017”, taču šobrīd netiek atklāts, kā šo mācību laikā reaģēs NBS.
Polijā traģiskā avārijā iekļuvusi kravas automašīna no LatvijasKravas automašīna no Latvijas Polijā iekļuvusi avārijā, kurā gājuši bojā trīs cilvēki, vēsta Polijas mediji. Avārija notikusi pie Dibku ciemata.
Draugiem Facebook Twitter Google+