×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.5°C
Liene, Liena, Helēna, Elena, Ellena
Sestdiena, 18. augusts, 2018
10. maijs, 2017
Drukāt

Tapusi izrāde vismazākajiem “Kazlēni un vilks”

Publicitātes foto: Alvils BijonsPublicitātes foto: Alvils Bijons

Ceturtdien, 18. aprīlī Latvijas Leļļu teātra Mazajā zālē pirmizrādi piedzīvos Dainas Strelēvicas lugas “Kazlēni un vilks” iestudējums, kas veidots marionešu tehnikā pēc slavenās brāļu Grimmu pasakas motīviem, LA.lv uzzināja teātrī.

Izrādi, kas domāta vismazākajiem teātra skatītājiem no divu gadu vecuma, veidojusi režisore Vija Blūzma sadarbībā ar lietuviešu māksliniekiem un marionešu meistariem – Simonu Dūdu un Liljanu Janovicieni, kam šī ir debija Latvijas Leļļu teātrī.

“Meklējot atslēgu, kā šo pasaku iestudēt, izskatījām tās variācijas dažādu tautu literatūrā un folklorā. Palikām pie varianta, ka visa darbība notiek lauku sētā. Arī vilka “palīgi”, ar kuru neapdomīgo atbalstu viņam izdodas kazlēnus apmānīt, ir tie paši lauku sētas iemītnieki, kas ikdienā dzīvo kazu ģimenei kaimiņos. Man šajā izrādē ir svarīga tēma par kolektīvo atbildību. Mazi bērni ir naivi, lētticīgi, viņus viegli var apmānīt, un ne vienmēr mamma un tētis būs līdzās un varēs savus mazos pasargāt. Tikai visi kopā – esot vērīgi, atbildīgi un ieinteresēti, mēs varam radīt drošu vidu, kurā bērniem augt. Laicīgi pamanīt, ja kādam ir slikti nodomi, pat ja tas neattiecas konkrēti uz manu bērnu. Man šķiet, šī tēma šobrīd ir ļoti aktuāla,” stāsta izrādes režisore Vija Blūzma.

Mūziku iestudējumam komponējis Uģis Vītiņš, bet dziesmu tekstus sacerējusi lugas autore Daina Strelēvica. Gana sarežģītajā marionešu tehnikā visus izrādes varoņus iedzīvinās aktieri Lienīte Osipova, Santa Didžus, Anrijs Sirmais un Miķelis Žideļūns.

Tuvākās izrādes – 18. maijā un 4. jūnijā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+