×
Mobilā versija
Brīdinājums +12.1°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
14. septembris, 2015
Drukāt

Teju pusei ģimeņu bērniem mājoklī ir katram sava istaba (2)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Lielākā daļa vecāku ar bērniem uzskata, ka katram bērnam nepieciešama sava istaba. Savukārt iespēja to nodrošināt ir mazliet mazāk nekā pusei ģimeņu, liecina bankas Citadele veiktā iedzīvotāju aptauja.

66% vecāku, kuriem ir bērni, uzskata, ka katram bērnam ģimenē vajadzētu savu istabu. Bet 31% pieļauj, ka brāļiem un māsām istaba var būt kopīga. Tikmēr realitātē katram bērnam savu istabu var nodrošināt 46% ģimeņu, kurās aug atvases.

Trešdaļa jeb 33% ģimeņu norāda, ka brāļiem un māsām ir kopīga bērnistaba. 15% ģimeņu ar bērniem norāda, ka bērniem nav savas istabas un tie dzīvo kopā ar vecākiem, liecina bankas Citadele veiktā iedzīvotāju aptauja.

Ģimenes bez bērniem biežāk nekā ģimenes ar bērniem uzskata, ka brāļiem un māsām var būt arī kopīga istaba – attiecīgi tā domā 40% ģimeņu bez bērniem un 31% ģimeņu ar bērniem. Tikai 1% aptaujāto uzskata, ka bērniem atsevišķa istaba vispār nav nepieciešama.

Rīgas un Pierīgas ģimenes lielākoties vēlas iegādāties dzīvokli, savukārt privātmājas iegāde ir aktuālāka reģionos dzīvojošajām ģimenēm.

Iedzīvotāju aptauju sadarbībā ar banku Citadele veica www.snapshots.lv, laika periodā no 24. augusta līdz 31.augustam aptaujājot 726 Latvijas iedzīvotājus vecumā no 15 līdz 74 gadiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Kas tur ko nesaprast, gribēt var, bet nodrošināt ir pavisam kas cits. Tam visam ir vajadzīga nauda. Ja vecākiem nav darba un ir maza alga, tad jāpriecājas,ka vispār ir jumts virs galvas,jo īre nebūt nav lēta.

  2. Nesaprotu vecaakus, kuri nevar jeb nespeej nodroshinaat katram savam beernam vismaz vienu istabu. Nesaprotu. Un pat NEVEELOS saprast. Kas, juus pashi savus beernus par cilveekiem neuzskatiet???

Draugiem Facebook Twitter Google+