×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
13. jūlijs, 2013
Drukāt

Teksasas likumdevēji aizliedz abortus pēc 20. grūtniecības nedēļas

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Teksasas likumdevēji atbalstījuši pretrunīgi vērtēto likumprojektu, kas aizliedz aborta izdarīšanu pēc 20. grūtniecības nedēļas.

Likumprojekts, kuru 12.jūlijā apstiprināja senāts, jau iepriekš pieņemts štata likumdevēju sapulces apakšnamā. Tas arī paredz slēgt lielāko daļu pavalstī esošo abortu klīniku.

Neskatoties uz plašajiem protestiem, Teksasas gubernators Riks Perijs solījis likumprojektu parakstīt.

Līdzīgus likumus nesen pieņēmuši arī Misisipi, Ohaio, Oklahomas, Alabamas, Kanzasas, Viskonsinas un Arizonas likumdevēji.

Aborti ASV tika legalizēti 1973.gadā ar Augstākās tiesas spriedumu lietā “Ro pret Veidu”, taču pēdējo gadu laikā ducī štatu pieņemti vietējie likumi, kas dažādos veidos ierobežo grūtniecības pārtraukšanu. Vairāki no pavalstu likumiem šobrīd ir apstrīdēti tiesās.

Debašu laikā par Teksasas likumu pie štata Kapitolija ēkas Ostinā pulcējās gan abortu pretinieki, gan atbalstītāji.

Piektdien apstiprinātais likums cita starpā nosaka, ka grūtniecības pārtraukšanu drīkst izdarīt tikai medicīniskās iestādes, kas atzītas par ķirurģiskiem centriem. Bez tam priekšroka pacientu uzņemšanā dota slimnīcām, kas atrodas 30 jūdžu (48 kilometru) rādiusā no dzīvesvietas.

Tikai sešas abortu klīnikas Teksasā ir kvalificētas kā ķirurģiski centri, un visas no tām atrodas lielpilsētās, vēsta laikraksts “Texas Tribune”.

Kritiķi apgalvo, ka likuma rezultātā daudzām sievietēm, lai pārtrauktu grūtniecību, nāksies mērot simtiem kilometru lielu attālumu. Savukārt likuma atbalstītāji norāda, ka tas aizsargā sievietes un augļa veselību.

Likuma pretinieki, starp kuriem ir arī Teksasas Mediķu apvienība, Teksasas Slimnīcu apvienība un Amerikas Akušieru un ginekologu kolēģija, jau paziņojuši, ka apstrīdēs to tiesā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+