×
Mobilā versija
Brīdinājums +26.0°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
26. janvāris, 2015
Drukāt

“Zolitūdes traģēdijas lieta”: Sergetu un Gulbi atbrīvo no apcietinājuma

Foto: LETAFoto: LETA

Zolitūdes traģēdijas krimināllietā aizdomās turētais veikala projekta būvekspertīzes veicējs Andris Gulbis tiek konvojēts uz tiesas sēdi Rīgas apgabaltiesā, kur pārskatījs viņam piemēroto drošības līdzekli - apcietinājumu.

Rīgas apgabaltiesa pirmdien nolēma grozīt sabrukušā lielveikala “Maxima” ekspertīzes veicējam Andrim Gulbim un konstruktoram būvinženierim Ivaram Sergetam piemēroto drošības līdzekli – apcietinājumu, pirmdien atbrīvojot no apcietinājuma.

Gulbja advokāte Vaida Davidsone norādīja, ka par to, uz kādu ar brīvības atņemšanu nesaistītu drošības līdzekli Gulbim tiks grozīts iepriekš piemērotais drošības līdzeklis – apcietinājums, tagad ir procesa virzītāja ziņā.

Vairāk par procesa virzītāja grozītā drošības līdzekļa izvēli varētu tapt zināms otrdien.

Jau vēstīts, ka Gulbis un Sergets pārsūdzēja viņiem piemēroto drošības līdzekli – apcietinājumu.

Gulbja advokāte iepriekš skaidroja, ka šāds drošības līdzeklis tiek piemērots personām, kuras varētu izvairīties no izmeklēšanas, vai to ietekmēt. Gulbis, pēc Davidsones teiktā, neatbilst šādiem kritērijiem, tāpēc piemērotais drošības līdzeklis pārsūdzēts.

Arī advokāts Artūrs Zvejsalnieks Sergetam izvēlēto drošības līdzekli iepriekš vērtēja kā nepamatotu, jo Sergets sadarbojas ar procesa virzītāju, ir sniedzis liecības, nav arī mēģinājis atstāt valsti. Procesa virzītāja lēmumā izteiktās bažas, ka Sergets varētu mēģināt saskaņot liecības, esot absurdas, paudis advokāts.

Aizdomās turēta statuss piemērots arī būvprojekta vadītājam Andrim Kalinkam, kura ģimenei pieder arhitektu birojs “Kubs”, kuram noteikts mantas arests un kurš projektējis sagruvušo lielveikalu ” Maxima”. Kalinkam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Rīgā, Zolitūdē, veikalā ” Maxima” 2013.gada 21.novembra vakarā iebruka jumts. Katastrofā gāja bojā 54 cilvēki, tostarp trīs glābēji, bet ievainoti tika vēl vairāki desmiti cilvēku.

Priedaines ielas 20 projekta attīstītājs bija “Homburg Zolitude”, kas pieder Nīderlandē reģistrētam investīciju fondam “Homburg Eastern Europe Fund B.V.”, kura īpašnieki ir aptuveni 800 privātpersonu.

Tirdzniecības kompleksu būvējusi – būvkompānija “Re& Re”, bet ēku projektējusi arhitektu firma “Kubs”. Veikala ēka Zolitūdē, Priedaines un Anniņmuižas ielu krustojumā pabeigta 2011.gada nogalē.

“Homburg Zolitude” piederēja sabrukušā “Maxima” veikala jumta virsējā daļa, pazemes autostāvvieta un blakus uzbūvētais daudzdzīvokļu nams. Tirdzniecības platību īpašnieks ir “Tineo”, kas savukārt ēku iznomāja mazumtirgotājam “Maxima Latvija”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+