Latvijā
Kriminālziņas

Tiesa samazina sodu par sievietes un bērna sabraukšanu Čaka ielā 16


Ilustratīvs foto. Rīgas ielas
Ilustratīvs foto. Rīgas ielas
Foto – LETA

Rīgas apgabaltiesa šodien samazināja Rīgas Latgales priekšpilsētas piespriesto sodu trolejbusa vadītājai, kura apsūdzēta sievietes un bērna sabraukšanā Rīgā, Aleksandra Čaka ielā, aģentūru LETA informēja Rīgas apgabaltiesas pārstāvis Raimonds Ločmelis.

Šodien notikušās tiesas sēdes laikā sieviete pilnībā atzina savu vainu un nožēloja nodarīto, tādēļ Rīgas apgabaltiesa atcēla pirmās instances tiesas sprieduma daļu par piespriesto sodu – brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem, un noteica trolejbusa vadītājai jaunu sodu – brīvības atņemšana uz četriem gadiem un sešiem mēnešiem, atņemot transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz trīs gadiem.

Šis spriedums ir pārsūdzams kasācijas kārtībā desmit dienu laikā pēc 19.oktobra, kad būs pieejams pilns spriedums.

Jau ziņots, ka apsūdzētās sievietes aizstāvis martā tiesā pieteica lūgumu noteikt ekspertīzi, ko tiesa apmierināja.

Pagājušā gada beigās Rīgas pilsētas Latgales priekšpilsētas tiesa apsūdzētajai piesprieda brīvības atņemšanu uz pieciem gadiem. Tāpat tiesa noteica sievietei vadītāja tiesību liegumu uz trim gadiem.

Iepriekš prokurors tiesas debatēs sievietei lūdza piespriest piecus gadus cietumā. Tāpat prokurors lūdzis tiesai apsūdzētajai atņemt transportlīdzekļa vadīšanas tiesības uz pieciem gadiem, aģentūru LETA informēja Ģenerālprokuratūras preses sekretāre Kristīne Sutugina.

Jau vēstīts, ka 2014.gada maija beigās Rīgā, Aleksandra Čaka ielā, trolejbuss, kuru vadīja 1954.gadā dzimusi sieviete, uz gājēju pārejas notrieca 1982.gadā dzimušu sievieti un viņas 2009.gadā dzimušo meitu. Bērns no gūtajām traumām notikuma vietā mira, bet māte ar smagām traumām tika nogādāta slimnīcā, tomēr arī viņa vēlāk nomira.

Prokuratūras apsūdzībā teikts, ka trolejbusa vadītāja, tuvojoties regulējamajai gājēju pārejai, nepievērsa pietiekamu uzmanību apkārtnei, brauca ar ātrumu, kas negarantēja kustības drošību konkrētajā situācijā, savlaicīgi neieraudzīja, ka luksoforā deg sarkanais signāls, un neapturēja trolejbusu pirms luksofora.

Vienā no iepriekšējām tiesas sēdēm apsūdzētā savu vainu noziegumā atzina daļēji. Pirmajā tiesas sēdē cietušā – bojāgājušās sievietes vīra un meitas tēva – pārstāvis advokāts Aldis Blumbergs žurnālistiem gan sacīja, ka apsūdzētā savu vainu neatzīst, kā arī viņa esot atteikusies liecināt. Advokāts sacīja, ka galvenā versija ir tāda, ka trolejbusa vadītājai ir bijušas veselības problēmas, kas viņai traucējušas vadīt transportlīdzekli.

Savukārt apdrošināšanas kompānija “Gjensidige Baltic”, pie kuras pašvaldības SIA “Rīgas satiksme” apdrošina gan materiālos, gan morālos zaudējumus, vīrietim par viņa sievas un bērna nobraukšanu ar trolejbusu izmaksājusi kopumā 300 eiro lielu kompensāciju, iepriekš vēstīja TV3.

Apdrošinātājs sākotnēji lūdzis cietušajam iesniegt notiesājošu spēkā stājušos spriedumu, ar kuru būtu atzīts, ka negadījumā vainīga “Rīgas satiksmes” darbiniece, tomēr vēlāk kompānija nolēmusi segt bēru izdevumus un par sāpēm un garīgajām ciešanām atraitnim Ansim Priedem izmaksājusi morālā kaitējuma kompensāciju.

Novembra beigās gan Rīgas apgabaltiesa lēma, ka apdrošinātājam par labu Priedem ir jāmaksā atlīdzība 100 000 eiro apmērā.

LA.lv