×
Mobilā versija
Brīdinājums +11.1°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
26. marts, 2015
Drukāt

Tiesībsargs Saeimā sūdzas par zemo atalgojumu – 1300 eiro “uz rokas” (13)

Foto-LETAFoto-LETA

Tiesībsargs Juris Jansons.

Tiesībsargs Juris Jansons, iepazīstinot Saeimas deputātus ar tiesībsarga 2014.gada ziņojumu par cilvēktiesībām un labas pārvaldības aktualitātēm Latvijā, norādīja uz zemo atalgojuma līmeni tiesībsarga amatam, aģentūra BNS uzzināja parlamentā.

Jansons norādīja, ka viņa mandāts tiesībsarga amatā beidzas 2016.gada 16.martā. “Viens aspektiem, ar ko jārēķinās Saeimas deputātiem, uzrunājot tiesībsargu kandidātus, tajā skaitā varbūt arī mani, ja tāds priekšlikums tiks izvirzīts, ir neadekvāti zemais atalgojums, kas šobrīd ir aptuveni 1300 eiro pēc nodokļu nomaksas. Tā teikt – uz rokas,” viņš teica.

Tiesībsargs arī norādīja, ka viņa amatu nav iespējams apvienot ar citiem.

“Turklāt nav paredzētas nekāda veida piemaksas par darba virsstundām un darbu brīvdienās, un nav iespējams šo amatu savienot ar citu,” viņš uzsvēra.

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. …man 300,ja nevajadzētu dārgās valsts 100% kompensētās zāles par kurām jāmaksā diezgan daudz, kaut kā varētu galus savilkt…

 2. Kauna nav Jums runāt par algām Saeimā.Jūs visus vajadzētu uzlikt uz minimālo algu 360 un tad pamēģiniet izdzīvot.Kā liela daļa valsts iedzīvotāju dzīvo un ir jānomaksā dzīvokļa rēķini,bērniem skola,medikamenti jānopērk,ārstu apmeklējumi jāveic un vēl jāpabaro ģimene.

 3. L. Grantiņš LRTT Atbildēt

  Kāds “tiesības” tu nelieti esi nosargājis ? Kopā ar KGBistu Borovkovu cīnies par Padomju režīma atgriešanos !

 4. kā nav kauna sūdzēties,par tādu naudu var dzīvot kā niere pa taukiem…..vot ja būtu 300 kā man……laikam pakārtos….

  • Es tavā vietā aiz kauna par tādu algu pakārtos. Bet tu jau laikam valsts pārvaldes žurka, tiem jau nav ne kauna ne prāta ne saprašanas, tā ka nāksies vien dzīvot tev ar 300 tālāk. Atvainojos eksistēt

 5. Kaa amatpersonai un piektajai personai valstii tas ir ljoti zems atalgjums

  • Tas laikam nozīmē, ka par skolotājiem strādā paši stulbākie cilvēki.Interesanti,kas jūsu bērnus māca.

 6. Protams, ka tas ir smieklīgi maz, ja salīdzina ar visvisādu ierēdneļu algām, visvisādiem padomniekiem un padomju locekļiem. Un tiesībsargs aizstāv tautas intereses. Daudzas problēmas ir izgaismojis, varnešiem par tā nemaz negribas dzirdēt.

 7. Jo mazāka atbildība jo lielāki ienākumi, CDSD vīrelim tiešām varētu samazināt ienākumus vismaz uz pusi, jo šis kantoris pilnīgi neparko neatbild. PILNĪGI NE PAR KO, šajā valstī!

 8. Ja skatās salīdzinoši, tad CSDD priekšnieks saņem ap 5000.- EUR + prēmijas. Nekādas atbildības desmitiem gadu, kaut arī Latvijā lielākais uz ceļiem bojāgājušo skaits . Piekrītu, ka Tiesībsargam jāsaņem vismaz 5000.-.

 9. Ko tas .. sudzas par 1300 euro algu .. kad parasti cilveki sanem uz pusi mazaku algu… par tiem 362 ir minimala alga un ja kads pelna 400 euro ..un ka vins izskaidros ka izskolot bernus un visu apmaksat…?!

 10. ..!!!!uzturētu mazus bērbus par 530eiro/plus īre un pārējais!skolāl—-man riebjas rakstīt!čau

Draugiem Facebook Twitter Google+