×
Mobilā versija
+10.2°C
Līksma, Bārbala
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
6. augusts, 2014
Drukāt

Voldemārs Krustiņš: Arī ministriem var būt citāds viedoklis… (17)

Foto-LETAFoto-LETA

Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs preses konferences laikā.

Rīgas krievu avīzes “Vesti segodņa” pirmdienas (4. augusta) numurā publicēts, ka šīs avīzes preses kluba sēdē piedalījies ārlietu ministrs E. Rinkēvičs, un viņa intervija publicēta ar virsrakstu “Nevēlos kļūt par valsts galveno cenzoru”.

Citstarp ministrs atbild uz šādu “Vesti segodņa” korespondentes I. Oškajas tekstu: “Domāju, ka Latvijā ir pietiekami daudz ļaužu, kas atbalsta Krimas pievienošanu Krievijai. Kas tad iznāk – visi viņi ir tautas ienaidnieki?” Ministrs E. Rinkēvičs atbild: “Nē, saprotams. Pie mums var būt dažādi uzskati par pašiem dažādākajiem jautājumiem.”

Tas gan taisnība. Jo pat Latvijas valdībai jeb oficiālajām aprindām bija it kā “cietāki” uzskati par “situāciju” Ukrainā. Nu tie ir vien kādi “no visdažādākajiem uzskatiem”, arī, piemēram, no ANO Ģenerālās asamblejas nostājas. Ministra kungs pieļauj, ka daudzi no vecākiem un vecvecākiem dzirdējuši, “kas notika Latvijā 1940. gadā un kas rada zināmu psiholoģisku stāvokli”. Tā kā ārlietu ministrs uzstājas krievu avīzē ar krievu lasītājiem, pat dikti negribot, ir jāpārvaicā par šo “psiholoģisko stāvokli”. Latvijas krievu vēsturnieks un publicists Vatoļina k-gs (viņa raksti “Vesti” vairs nav lasāmi) nesen intervijā “Latvijas Avīzei” (nr. 143, 30. jūlijā) atzina, ka “Ukrainas notikumi palīdz saskatīt, ka Latvijā ir pārsvarā krievvalodīgo piektā kolonna”. I. Vatoļins mūs (“LA” lasītājus) tomēr mierina, ka Latvijā ir arī citi, proeiropeiski orientēti krievi un pat Krievijas pilsoņi.

Iekšpolitiskā situācija, jāatzīst, ir nepatīkama un pat draudīga? Būtu derīgi ar kādu prātīgu cilvēku apspriesties. Bet ar ko? Varbūt ar to pašu Saeimas Ārlietu komisijas priekšsēdētāju O. E. Kalniņu. Tomēr disputs nesanāks, jo Kalniņa k-gs (ne jau gadījuma pēc) “iekritis” “Vienotības” partijas Rīgas vēlēšanu apgabala kandidātu sarakstā tūdaļ aiz saraksta pirmā numura, tas ir, aiz ministra Rinkēviča. Kalniņa k-gs ir pats otrais numurs ar visdrošākajām izredzēm. Skaidra bilde. Visdažādākie uzskati par visdažādākajiem jautājumiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (17)

 1. KO varVIETĒJIEM latviešiem pateikt prolatviskais O.E. KALNIŅŠ? Viņš taču ir audzis un skolojies ASV, kur PILNĪGI cita IZPRATNE par tādu mazu valstiņu kā LATVIJA un tās dzīvi šais 50 okupācijas gados- viņu tas NEINTERESĒ…, viņš to uz savas ādas NAV IZBAUDĪJIS…Atceramies prezidentes V.VĪĶES-FREIBERGAS SECINĀJUMUS, ka LATVIJĀ VISI IR DZĒRĀJI UN SLIŅKI, JO VIŅIEM NAV NEKĀDU IEKRĀJUMU UN KAPITĀLA… Vai tāds cilvēks sevi var uzskatīt par GUDRU un ZINOŠU, ja elementāri jautājumi viņai kā valsts galvai nebija SKAIDRI??? Domāju, ka 1)viņai bija jāizzin VISS par savu tautu šais 50 gados, pirms virināja muti, 2) viņa labi pārzināja ārvalstu jautājumus un veiksmīgi prezentēja valsti, bet KAPITĀLI neorientājās LATVIJAS VALSTIJ UN LATVIEŠIEM nozīmīgos aspektos, jo bija ārzemniece…3)vai TIEŠĀM Saeimas Ārlietu komisiju ir jāvada ĀRZEMJU LATVIETIM ar citu domāšanu un izpratni??? Viņš NEMAINĪSIES savos uzskatos un nevajag prasīt no mums, lai mēs mainītu savus uzskatus!!! ŠIS cilvēks NEKO LOĢISKU NAV PATEICIS ne intervijās, ne sarunās… Velti izšķiezts laiks!!! VITA MATĪSA ir PILNĪGI CITS CILVĒKS, lai arī ārzemju latviete… Skumji, ka savos uzskatos tik ĀTRI KAPITULĒJIS KĀRLIS STREIPS!??? ĻOTI SKUMJI!!!

 2. Cik ILGI runāsim tukšgaitā par SC kā tādu, ja NEKO NO VIŅA NEMĀCĀMIES??????????? SC UZ NOSPRAUSTO MĒRĶI – VALDĪŠANU LATVIJĀ- IET ĻOTI VEIKSMĪGI UN SALIEDĒTI!!!!! TAI PAT LAIKĀ LATVISKĀS PARTIJAS TURPINA PLĒSTIES KĀ TRAKI SUŅI UN VIENA OTRU NOLIKT LĪDZ VĪLĪTEI… Auditi viens pēc otra Rīgas Domē, BET kur rezultāti??? VISS KLUSU!!!??? Vai nebūtu PĒDĒJAIS laiks rast LIKUMU par RĪGU(tā nav parasta pilsēta, BET valsts GALVASPILSĒTA!!!) un tās pārvaldes strukūru, lai BEZJĒDZĪGI netiktu tērēti pilsētai paredzētie līdzekļi vienas partijas reklamēšanai?????? KO VALDOŠĀ KOALĪCIJA DOMĀ DARĪT TAD, KAD ATKLĀSIES PILSĒTAS BUDŽETA “CAURUMS”????????Patieso ainu pilsētas finansēs diemžēl NEZIN NEVIENS-NAV PIEĶĻUVES…Tā uz grunti var nolaist VISU LATVIJAS VALSTI un no parādiem mums NEIZKĻUT NEKAD???!!!!!!!!! Sliktākā versijā valsts bankrotēs!? Ko dara VALDĪBAS un SAEIMA- valsts likumdevēja institūcijas??????

 3. Nesaprotu kā var sūtīt uz tik karstām vietām pilnīgi analfabetiskus žurnālistus. Vakar viens “atbalstītājs” skaidro žurnālistei, ka kijeva apšauda austrumu teritorijas ar ballistiskām raķetēm un viņa tic tādām blēņām. Ja jau pat mūsu masu mediji ir tik naivi un nesagatavoti, tad ko var gribēt no ministriem kuri savā dzīvē jau mainījuši gan savu pārliecību , gan partiju un praktiski šajā valdībā strādā pēc prezidenta personīga pieprasījuma ne pēc savas pārliecības.

 4. nelaime ir tā, ka nepietiek gudrības un apķērības ierēdņiem un deputātiem, lai atbildētu uz stulbiem jautājumiem tā, lai pārietu griba uzdot muļķīgus jautājumus

 5. Šoreiz laikam SC būs varbūt tas, kurš aicinās kādu koalīcijā!

 6. Rinkevičs būs viens no pirmajiem, kas piedāvās SC nākt koalīcijā.
  To jau viņš darīja iepriekš-sakūdot uz to Zatleru

  • Koalīciju neveido pēc viena cilvēka iegribām. SC ienākšana valdībā mazinātu tās popularitāti vēlētājos, jo realitāte un solījumu nepildīšana parādītu realitāti.

 7. Kādi dažādi uzskati var būt par cinisku Krimas okupāciju un aneksiju un starptautisku līgumu neievērošanu. Var redzēt,ka tādiem rinkēvičiem nav skaidri pamatjēdzieni.

  • Interesanti, ko Jūs darītu Putina vietā, ja amerikāņu flote jau bija ceļā uz Krimu. Mums nav politiski ” pareizi” runāt par amerikāņu žandarma lomu un sekām. Iraka, Lībija un vēl citur amerikāņi izraisīja pilsoņu karus un tur tagad ik dienas iet bojā simti. Tas nekas?

   • vēl šodien tā amerikāņu flote līdz Krimai nav tikusi,toties Putins “likumīgi”to ir atņēmis Ukrainai.Kaut gan-kāda Putinam būtu bijusi darīšana gar amerikāņu flotes došanos uz Krimu.Tolaik jau Krima vēl bija Ukrainas sastāvā,tad jau jāsatraucas bija ukraiņiem nevis Putinam.

   • Piekrītu , bet šodienas Latvijā valdošās varas rīcības arsenālā nav iekļautas starptautisko notikumu objektīvās analīzes un uz tām bāzēta Latvijai izdevīgākā ārējās un iekšējās politikas realizācija. Diemžēl dominē arvien augošā korupcija visos līmeņos un izsmalcināta pielīšanas politika naudas maisiem…

 8. Atkal un atkal man sāk tramdīt domas, ka velti tika nonicināti Gardas kunga un viņa meiteņu uzskati.

 9. man gan liekas ,ka terorisma atbalstīšana nav tikai nekaitīgs kāda viedoklis.Ja jau viņš atbalsta terorismu pret citu tautu,tad gadījumā,kad tas skars mūsējo-viņa viedoklis būs-kāds?Visticamāk tieši tāds pats.Tad kā iespējams viņu nekvalificēt kā tautas ienaidnieku?

 10. Nevienprātība ir demokrātijas produkts,kas ārda pamattautu un valsti. SC ,izmantojot nevienprātību,ticis pie varas ,to pārvērtīs par vienprātību savā gaumē.

Draugiem Facebook Twitter Google+