×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
6. janvāris, 2012
Drukāt

Timošenko vīrs Čehijā pieprasījis politisko patvērumu

Foto - AFPFoto - AFP

Ukrainas bijušās premjerministres Jūlijas Timošenko vīrs uzņēmējs Oleksandrs Timošenko pērn gada nogalē Čehijā pieprasījis politisko patvērumu, informē Čehijas laikraksts “Pravo”.

Pēc izdevuma rīcībā esošās informācijas, Oleksandram Timošenko, kuram pieder īpašuma daļas čehu uzņēmumā “International Industrial Projects”, ir pamatotas izredzes iegūt politisko patvērumu. Pirms gada politiskais patvērums Čehijā tika piešķirts Timošenko valdības ekonomikas ministram Bogdanam Daņiļišinam, kuram Ukrainā izvirzītas apsūdzības par ļaunprātīgu dienesta stāvokļa izmantošanu. Čehijas Iekšlietu ministrija informāciju par patvēruma piešķiršanas procesu nesniedz.

Kā ziņots, Jūlija Timošenko tika apcietināta 5. augustā. Savukārt 11.oktobrī tiesa viņai piesprieda septiņu gadu cietumsodu par valstij zaudējumus nesošā gāzes līguma noslēgšanu ar Krieviju. Tiesa atzina, ka Timošenko ar savām darbībām, noslēdzot līgumus, valsts kompānijai “Naftogaz” nodarījusi zaudējumus vairāk nekā 1,5 miljardu grivnu (100 miljonu latu) apmērā, un uzdeva bijušajai premjerministrei kompensēt zaudējumus pilnā apmērā, kā arī piesprieda politiķei septiņu gadu cietumsodu.

Pret Timošenko sāktas arī vairākas citas atsevišķas lietas, kurās viņa apsūdzēta par ienākumu slēpšanu, valsts līdzekļu piesavināšanos un izvairīšanos no nodokļu maksāšanas. Tas nozīmē, ka viņai nāksies palikt cietumā arī tad, ja tiesa grozīs sākotnējo spriedumu par septiņu gadu cietumsodu. Šajā lietā iesaistīts arī viņas vīrs, kurš apsūdzībās par līdzekļu piesavināšanos šā gadsimta sākumā gadu pavadīja ieslodzījumā, taču vēlāk pierādījumu trūkuma dēļ tika atbrīvots. “Nevar izslēgt iespējamību, ka Ukrainas varasiestādes atkal pievērsušās viņas vīram,” skaidro avīze “Pravo”. Timošenko savu vajāšanu vērtē kā politisku atriebību, ko pret viņu izvērš prezidents Viktors Janukovičs pēc viņa uzvaras 2010. gada valsts galvas vēlēšanās.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+