×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.6°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
29. aprīlis, 2014
Drukāt

Topošajā “Maxima XX” lielveikalā Biķernieku ielā izmantotas neatbilstošas skrūves

Foto - LETAFoto - LETA

Izmeklēšanas eksperimenta rezultātā sagruvušā lielveikala "Maxima" jumta konstrukcijas nav izturējušas ūdens svara spiedienu un tā rezultātā pārlūzušas, bet ūdens baseinos palicis.

Topošajā “Maxima XX” lielveikalā Biķernieku iela 121 tērauda nesošo konstrukciju savienojumu vietās izmantotas neatbilstošas skrūves un uzgriežņi, kas var būtiski ietekmēt būves stabilitāti, šodien žurnālistus informēja Patērētāju tiesību aizsardzības centra (PTAC) vadītāja Baiba Vītoliņa.

PTAC Preču un pakalpojumu uzraudzības departamenta direktores vietniece Svetlana Mjakuškina norādīja, ka nesošajām konstrukcijām paredzētajām skrūvēm ir jābūt marķējumam SB, kā arī atbilstošam skrūvju stiprības rādītājam, taču šajā objektā izmantotajām skrūvēm nav šāda marķējuma.

Pārbaudes laikā būvlaukumā šīm skrūvēm arī nebija pieejama ražotāja deklarācija, kas saskaņā ar Eiropas Komisijas regulu ir vienīgais likumīgais dokuments, kas apliecina būvmateriāla atbilstību prasībām.
“Mums uzrādīja piegādātāja atbilstības deklarāciju. Veicām pārbaudi pie piegādātāja, taču nekādu informāciju par šo skrūvju ražotāju nesaņēmām. Šīs skrūves nav izmantojamas tērauda nesošo konstrukciju stiprināšanai,” uzsvēra Mjakuškina.

PTAC pagājušajā nedēļā nosūtīja vēstuli Latvijas Būvinženieru savienībai vēstuli, kurā lūdza izskatīt iespēju anulēt licences divām personām – šī objekta būvuzraugam un būvdarbu vadītājam, kuri pieļāvuši neatbilstošu būvmateriālu izmantošanu objektā.

Aģentūras LETA arhīva informācija liecina, ka “Homburg Bikernieku Properties” attīstītā objekta Mežciemā, Biķernieku ielā 121, galvenais būvuzņēmējs ir SIA “Selva būve”, bet objekta projektētājs ir SIA “Arhitektu firma Kubs”.

Tirdzniecības centra ēka projektēta dzelzsbetona kolonnu un metāla kopņu nesošajās konstrukcijās, ārsienās izmantojot trīsslāņu paneļus ar augsta spiediena lamināta fasādes lokšņu “Extoriet” daļēju apšuvumu.
2013.gada septembrī “Homburg” grupa informēja, ka jau 2013.gada nogalē Biķernieku ielā durvis vērs jauns “Maxima XX” lielveikals. Jaunajā ēkā vairāk nekā 4800 kvadrātmetru platībā iecerēts “Maxima XX” lielveikals, bet aptuveni 700 kvadrātmetros – “Super Action” sadzīves preču un dažādu mājas lietu tirgotājs, kā arī citas mazāka mēroga tirdzniecības vietas. Tirdzniecības centra kopējā platība – ap 7000 kvadrātmetru.

Gan Mežciema, gan sabrukušā Zolitūdes lielveikala projekta attīstītāji ir “Homburg” grupas uzņēmumi. Pēc Zolitūdes traģēdijas Biķernieku projekta atklāšana tika atlikta, jo “Homburg” paziņoja, ka objektā nepieciešamas papildus pārbaudes.

Zolitūdes projektu attīstītājs ir uzņēmums SIA “Homburg Zolitude”, kura īpašnieki ir Nīderlandē reģistrētais “Homburg Eastern Europe Fund” fonds. Savukārt projektu Mežciemā attīsta “Homburg Bikernieku Properties”, kura īpašnieki ir Nīderlandē reģistrētais uzņēmums “Stollburgh Capital” un Kiprā reģistrētais uzņēmums “Venturecorp Property Holdings Limited”.

Nīderlandē reģistrētais “Homburg Eastern Europe Fund” fonds Latvijā ir īpašnieks arī uzņēmumiem SIA “Homburg Baldone” un SIA “Homburg Vejavas”, kas attīsta projektus Baldonē un Rīgā, Purvciemā. Netālu no Baldones tiek attīstīts objekts industriālām vajadzībām, šim projektam patlaban sagatavots tehniskais projekts. Savukārt Purvciemā tiek attīstīts dzīvokļu komplekss, un šis projekts ir saņēmis būvatļauju, liecina “Homburg” grupas Lietuvas uzņēmuma mājaslapā publicētā informācija.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+