Latvijā
Novados

Traģiska diennakts: Ugunsgrēkā gājis bojā cilvēks0

Foto no Pixabay.com

Aizvadītajā diennaktī ugunsgrēkos Latvijā gājis bojā viens cilvēks, bet cietis – vēl viens, portālu LA.lv informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests (VUGD).

Vakar plkst. 20.10 ugunsdzēsēji glābēji steidzās uz Daugavgrīvas šoseju Rīgā, kur ugunsgrēks bija izcēlies dārza mājā. Ierodoties notikuma vietā tika konstatēts, ka ar atklātu liesmu deg vienstāvu dārza māja pilnā 25m2 platībā. Pie ēkas atradās viens cilvēks, kurš bija cietis ugunsgrēkā un tika nodots Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta mediķiem. Savukārt, veicot dzēšanas darbus, ēkā tika atrasts viens bojāgājis cilvēks.

Plkst. 21.32 ugunsgrēks tika likvidēts.

Savukārt no Saldū no Cieceres upes vakar izcelts noslīcis cilvēks. Kopumā šogad no ūdenstilpnēm glābēji izcēluši jau 26 noslīkušos.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji devās arī uz izsaukumiem, kuros dega atkritumi, sadzīves mantas, skaidas un degviela mucā, zaru kaudze, bez uzraudzības uz plīts atstāts piededzis ēdiens, meža zemsedze, veļas mašīna, ģērbtuve peldvietā, divas vieglās automašīnas, divas neapsaimniekota ēkas, divas saimniecības ēkas un četras garāžas.

Aizvadītajā diennaktī ugunsdzēsēji glābēji dzēsa deviņus kūlas ugunsgrēkus, kuru kopējā degšanas platība bija vairāk nekā 8,6 hektāri. Platības ziņā lielākais kūlas ugunsgrēks bija izcēlušies Salaspils novadā Salaspils pagastā, kur pērnā zāle dega piecu hektāru platībā.

Aizvadītajā diennaktī kopumā VUGD saņēma 75 izsaukumus – 47 uz ugunsgrēku dzēšanu un 15 uz glābšanas darbiem, bet 13 no izsaukumiem bija maldinājumi.

LA.lv