×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
4. jūnijs, 2013
Drukāt

Trešdaļa precēto amerikāņu iepazinušies internetā

LETA/AFPLETA/AFP

Vairāk nekā trešdaļa precēto amerikāņu iepazinušies internetā, atklājies jaunā pētījumā. Iepazīšanās internetā kļuvusi par miljardiem dolāru vērtu industriju un “varētu izmainīt laulības dinamiku un iznākumu”, teikts akadēmiskajā žurnālā “Proceedings of the National Academy of Sciences” publiskotajā pētījumā.

Tajā aptaujāts 19 131 cilvēks, kas apprecējušies laikā no 2005. līdz 2012.gadam.

“Esam pierādījuši, ka līdz ar interneta popularitāti dramatiski izmainījies tas, kā cilvēki satiek savu laulāto draugu,” sacīja Čikāgas universitātes pētnieks Džons Kačiopo.

Partneri internetā visbiežāk atraduši aptaujātie vecumā no 30 līdz 49 gadiem, kuri vidēji ir turīgāki par tiem, kuri iepazinušies citādi, liecina aptaujas dati.

No tiem cilvēkiem, kuri neiepazinās internetā, 22% partneri satika darba vietā, 19% sapazīstināja draugi, bet 11% mācījās vienā skolā. 7% iepazīstināja ģimenes locekļi, 9% satikās bārā vai naktsklubā, savukārt 4% – baznīcā.

Pētnieku analizētajā periodā izšķirti bija 5,96% no tām laulībām, kas aizsākās internetā. Tajā pašā laika periodā izjuka 7,67% pāru, kas bija iepazinušies citur.

Atšķirības saglabājās arī pēc citu mainīgo – laulības slēgšanas gada, dzimuma, vecuma, tautības, izglītības līmeņa, ienākumu, reliģiskās pārliecības un nodarbinātības – pielīdzināšanas.

Turklāt cilvēki, kuri iepazinušies internetā, bija apmierinātāki ar savu laulības dzīvi. No pārējiem laimīgākie bija tie, kuri kopā uzauguši vai satikušies skolā, sabiedriskos pasākumos vai baznīcā. Turpretī neapmierinātākie izrādījās cilvēki, kas ar savu otro pusīti sastapušies darbā, naktsklubos, ar ģimenes locekļu palīdzību un aklajos randiņos.

Aptauju pasūtījis iepazīšanās portāls “eHarmony.com”. Tam jāpateicas par ceturtdaļu no visām laulībām, kas aizsākušās internetā, teikts pētījumā.

“Dati liecina, ka internets varētu izmainīt laulības dinamiku un iznākumu,” sacīja Kačiopo. “Iespējams, cilvēkiem, kuri laulāto draugu meklē internetā, ir citāds raksturs, vēlme pēc ilglaicīgām attiecībām vai kāds cits būtisks faktors.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+