Bizness

“Trikātas siera” tālākā darbība joprojām tiek izvērtēta 0

Foto-LETA

Piena pārstrādes uzņēmuma AS “Trikātas siers” darbības tālākā perspektīva joprojām tiek izvērtēta, un uzņēmums patlaban strādā līdzšinējā režīmā, biznesa portālam “Nozare.lv” norādīja jaunās piena rūpnīcas Jelgavā attīstītāja SIA “Latvijas Piens” pārstāve Iveta Tomsone.

“Uzņēmuma tālākā darbība joprojām ir izvērtēšanas stadijā, un brīdī, kad izvērtēšanas darbs būs pabeigts, par to informēsim sabiedrību. Jau vasarā Lauku atbalsta dienestā ir iesniegts projekts “Trikātas siera” rekonstrukcijai, un ļoti ceram uz pozitīvu lēmumu Eiropas Savienības finansējuma piešķiršanai. Tas ļautu modernizēt ražotni un saglabāt pietiekamu skaitu darbavietu Beverīnas novadā,” norādīja Tomsone.

Patlaban “Trikātas siers” ražo kopumā 18 siera veidus tikai no vietējā piena. Ražošanas slodze ir liela, ņemot vērā augošo pieprasījumu pēc īstiem un dabīgiem sieriem gan Latvijas tirgū, gan eksportā. Kā atzina “Trikātas siera” galvenā tehnoloģe Raisa Jablonska, pieprasījums pēc Trikātas zīmola sieriem patlaban būtiski pārsniedz iespējas to apmierināt.

“Tādēļ ar nepacietību tiek gaidīts brīdis, kad būs samontētas jaunās siera iekārtas “Latvijas Pienā”, lai jau gada beigās varētu pakāpeniski sākt nodrošināt vietējā un vēlāk – arī eksporta tirgus pieprasījumu,” atzina Jablonska.

Savukārt Tomsone norādīja, ka šī situācija apliecinot – Latvijas piena ražotāju kooperatīviem “Trikāta KS”, “Dzēse” un “Piena partneri KS” ir nepieciešama sava ražotne, kāda ir tapusi Jelgavā.

“Tā nodrošina mūsdienīgus ražošanas apstākļus, uzlabojot kopskaitā 600 zemnieku, tajā skaitā Beverīnas novada zemnieku, konkurētspēju. Jelgavas uzņēmums jau gada beigās pircējiem piedāvās Trikantālera līnijas sieru, kā arī Holandes un Krievijas sierus. Lielākā daļa augošā pieprasījuma tiks nodrošināta ar “Latvijas pienā” ražoto produkciju, bet daļa joprojām tiks ražota “Trikātas sierā”,” norādīja uzņēmuma pārstāve.

Kā ziņots, saistībā ar jaunās piena rūpnīcas Jelgavā darbības sākšanu “Latvijas Pienam” šī gada laikā būs jāpieņem lēmums par viena no dibinātājiem – “Trikātas siers” – nākotni, iepriekš “Nozare.lv” norādīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs un “Latvijas Piena” valdes loceklis Raimonds Freimanis.

“Attiecībā uz Trikātas ražotni patlaban situācija ir tāda, ka vēl nav pieņemts lēmums, ko ar to darīt. Jautājums ir aktualizēts ražotnes īpašnieku, tātad – kooperatīva “Trikāta KS” valdē. Tas nozīmē, ka pašiem zemniekiem būs jāizrēķina Trikātas ražotnes efektivitāte un jāizlemj, ko tajā darīt 2013.gadā. Tātad – tas nebūs vienpersonisks lēmums, bet gan visu 230 Trikātas biedru lēmums,” sacīja Freimanis.

Kā liecina Uzņēmumu reģistru apkalpojošās firmas SIA “Lursoft” informācija, “Trikātas siers” apgrozījums pērn bijis 2,58 miljoni latu, kas ir par 0,8% mazāk nekā gadu iepriekš, kad uzņēmuma apgrozījums sasniedza 2,6 miljonus latu.

“Trikātas siers” pērn strādājis ar 510 146 latu peļņu salīdzinājumā ar 193 377 latu zaudējumiem 2010.gadā.

Trikātas pienotava darbojas kopš 1896.gada, bet 1993.gadā tās teritorijā dibināts uzņēmums “Trikātas siers”. Uzņēmums nodarbojas ar siera ražošanu. Kopš 2006.gada janvāra “Trikātas siers” pieder zemnieku kooperatīvam “Trikāta”.

LA.lv