Reklāmraksti

Trīs uzticami veidi, kā risināt problēmu, kad ātrie kredīti ir kļuvuši par nepanesamu nastu0

Ātrais kredīts ir ērts un operatīvs veids, kā aizņemties nepieciešamo summu gadījumā, ja radušies neparedzēti izdevumi. Parasti problēmas ar šādu “nejaušu” aizņēmumu atmaksu nerodas, tomēr ir situācijas, kad cilvēks aizraujas ar kredītiem, neaprēķinot savas finanšu iespējas. Tad arī rodas apburtais loks – ir paņemti vairāki ātrie kredīti, taču līdzekļu, lai tos atmaksātu, nav. Kā šādā situācijā labāk rīkoties un kā atbrīvoties no ātro kredītu sloga? Gudriem.lv piedāvā trīs drošus un uzticamus veidus, kā risināt šādu problēmu.

1. Apvienojam kredītus

Galvenais arguments, lai izvēlētos šo risinājumu, – jūs varat ietaupīt simtiem eiro, samazinot maksājumus līdz pat piecām reizēm!

Tiksim skaidrībā, kā tas notiek un kas tam nepieciešams. Pieņemsim, ka esat noformējis vairākus ātros kredītus, kurus nespējat atmaksāt. Ne visi zina, ka daudziem ātro kredītu uzņēmumiem ir pakalpojums, kas ļauj vairākus kredītus apvienot vienā. Pirmkārt – ir ērti maksāt par kredītu reizi mēnesī vienā un tajā pašā datumā, nevis paturēt atmiņā, kad pienācis katra atsevišķā kredīta atmaksas datums. Otrkārt – apvienojot kredītus, var vērā ņemami ietaupīt uz procentu rēķina. Visbeidzot – kredītu apvienošanas procesā ir iespējams pagarināt kredīta atmaksas termiņu, kam kredītiestādes vairumā gadījumu piekrīt.

Tomēr jāielāgo, ka daudziem šiem uzņēmumiem ir nosacījums – kredītsaistību kopējā summa nedrīkst pārsniegt 5000 līdz 7500 eiro.

Iesniegt pieteikumu aizņēmumu apvienošanai ir ļoti vienkārši – jāizvēlas uzņēmums, kas nodarbojas ar kredītu apvienošanu (vai arī jānoskaidro, kādas ir kredītu apvienošanas iespējas uzņēmumā, ar ko sadarbojāties līdz šim), jāapmeklē mājas lapa un jāaizpilda atbilstoša pieteikuma forma. Ir svarīgi, lai cilvēkam būtu darbs un oficiāli ienākumi, ko viņš nepieciešamības gadījumā spētu uzrādīt kreditoram. Šim mērķim noderēs konta izraksts. Atsevišķos gadījumos pietiek ar to, ka, aizpildot pieteikumu kredītu apvienošanai, tiek norādīts ieņēmumu apjoms. Svarīga ir arī kredītvēsture. Ja cilvēkam ir slikta kredītvēsture, vairāku kredītu apvienošana vienā maksājumā bez ķīlas nebūs iespējama.

Kā norisinās kredītu apvienošanas process? Pieņemsim, ka ātrie kredīti ir paņemti četros dažādos uzņēmumos ar dažādām procentu likmēm. Iesākumā jāizvēlas ātro kredītu kompānija ar jums pieņemamākajiem nosacījumiem un jānoskaidro, vai tiek piedāvās kredītu apvienošanas pakalpojums. Tālāk jāaizpilda iesniegums un, iespējams, jāsazinās ar pārējiem kreditoriem, lai noskaidrotu, vai tiem nebūs iebildumu pret pārkreditēšanu. Pēc visu formalitāšu nokārtošanas tiek slēgts refinansēšanas līgums.

Gadās, ka jaunais kreditors izsniedz tieši tik daudz naudas, lai segtu visus citos uzņēmumos ņemtos kredītus. Taču, iespējams, jums būs iespēja saņemt lielāku summu, tādā gadījumā “lieko” naudu varat izmantot savām vajadzībām. Nu kredīts ir jāatmaksā tikai vienam kreditoram. No šī brīža pareizākā rīcība būtu ar pilnu atbildību un nopietnību attiekties pret jauno kredītu, lai atmaksātu to laikus un pilnā apjomā, jo problemātisku parādu pārfinansēšanas iespējas nav nemaz tik plašas.

2. Noformējam pārkreditēšanu

Šajā gadījumā mehānisms ir nedaudz atšķirīgs no kredītu apvienošanas, kaut arī pirmajā gadījumā notiek sava veida aizņēmumu pārkreditēšana.

Galvenais arguments, lai izvēlētos šo risinājumu – ja neapmierina kādā citā kredītiestādē paņemta kredīta nosacījumi vai arī jūs gribat mainīt kredīta summu, šī ir labākā izvēle.

Pieņemsim, ka esat paņēmis ātro kredītu vienā uzņēmumā, taču vēlāk tirgū parādās pievilcīgāks piedāvājums ar zemākām procentu likmēm. Maksāt augstāko procentu likmi jūs nevēlaties, tādēļ varat izmantot iespēju pārkreditēties.

Pārkreditēšana nenozīmē to, ka cilvēks, kuram ir problēmas vienā kredītiestādē, droši var vērsties citā kredītiestādē. Šī ir izdevīgāku kredītnosacījumu meklēšanas iespēja.
Turklāt šī iespēja pieejama ne vien patērētājiem, bet arī uzņēmējiem, uzņēmumiem un pašnodarbinātām personām. Īpaši aktuāli tas ir mazajiem uzņēmumiem, ar kuriem bankas nelabprāt ielaižas pārrunās, taču apgrozāmie līdzekļi ir nepieciešami.

Šajā gadījumā rīcības secība ir ļoti vienkārša – ir jāatrod izdevīgākais kredītpiedāvājums, jāaizpilda pieteikums, iespējams, jāpagarina kredīta atmaksas termiņš un jāpadara ikmēneša maksājumu veikšana maksimāli ērta. Tālāk jūs atvadāties no iepriekšējā kreditora un pārejat pie jaunā ar jauniem, izdevīgākiem nosacījumiem.

3. Noformējam kredītlīniju

Galvenais arguments, lai izvēlētos šo risinājumu – tas ir labākais variants tiem, kuriem nepieciešama regulāra naudas plūsma noteiktā laika periodā.

Tradicionālā kredīta noformēšanas gadījumā nauda aizņēmējam tiek izsniegta visa vienlaikus. Tomēr mūsdienās arvien vairāk izplatīta kļūst aizņemto līdzekļu izsniegšana pa daļām – tranšās. Šis kredīta izsniegšanas veida nosaukums ir “kredītlīnija”. Tāpat ar tās palīdzību var norēķināties par sīkiem parādiem, nosedzot iepriekš ņemtos kredītus.

Ja jums ir trīs nelieli kredīti katrs pa 200 līdz 300 eiro, kredītus var neapvienot, bet gan noformēt kredītlīniju, piemēram, 2000 eiro apmērā, un dzēst trīs iepriekšējos kredītus. Jūsu rīcībā paliks vērā ņemama kredīta summa, kuru jūs varēsiet tērēt vai pietaupīt pēc saviem ieskatiem. Starp citu, šī nauda nav obligāti jāiztērē, tā paliks kā rezerve neparedzētiem izdevumiem.

Svarīgi, ka šajā gadījumā procentu atmaksa tiek ņemta tikai par izlietotajiem kredītlīdzekļiem, turpretī, saņemot tradicionālo kredītu vienā maksājumā, procenti ir jāmaksā neatkarīgi no tā, kādu tā daļu aizņēmējs ir izmantojis.

Ātro kredītu uzņēmumiem ir arī citas iespējas palīdzēt aizņēmējam, kas nokļuvis grūtā situācijā. Piemēram, kredīta atmaksas termiņa pagarināšana, kas ir maksas pakalpojums.

Kredītmaksājumu sadalīšana gadījumiem, kad aizņēmējs nav spējis dzēst visu aizņemto summu laikā. Jāpiebilst, ka pretimnākošas ir tikai pārbaudītas un pieredzes bagātas kredītiestādes, kam sava reputācija ir pirmajā vietā.

Kā šādus kreditorus atrast? Apmeklējiet Gudriem.lv, pie mums jūs varēsiet salīdzināt ātro kredītu izsniegšanas nosacījumus, ko piedāvā tikai uzticami un pārbaudīti uzņēmumi.

LA.lv
RE
Reklāmraksts
Reklāmraksti
Kā veiksmīgi papildināt savu imidžu?
19 stundas
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
Kādus ieguvumus sniegs visu kredītu apvienošana vienā aizdevumā
5 dienas
RE
REKLĀMA
Reklāmraksti
4 padomi, kā gatavošanu uz indukcijas plīts padarīt maksimāli baudāmu
5. septembris, 2019

Lasītākie raksti

Par svarīgo

GS
Gundega Skagale
Dabā
Latvijā izstrādāts depozīta automāts, kas darbojas ar mākslīgā intelekta palīdzību 1
8 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO: Latvieši iemet divus pirmos vārtus sezonā, “Dinamo” ar raksturu izrauj uzvaru
7 stundas
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
“Process reizēm ir emocionāls.” Koalīcijas partneri sola atbalstu pašvaldību reformas turpināšanā 1
10 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Viņa aizmiga…” Džipa vadītāja pie Ķekavas apļa ietriecas kravas auto sānā
7 stundas
LE
LETA
Dabā
Otrdien Latviju sasniegs ciklons, atnesot stipru lietu un krusu
15 stundas