Kultūra
Kultūrpolitika

Tukumā grib veidot mākslas un kultūras telpu0

Foto: Wikimapia.org

Kādreizējā Tukuma fermentu rūpnīcā, kas pirms tam bija Zēberga spirta un iesala rūpnīca, paredzēts izveidot mūsdienu mākslas un kultūras telpu, Kurzemes biznesa forumā atklāja projekta virzītāji Jānis Jākobsons un Dace Penke.

Projekta “Tukku Magi” vīzija ir parādīt Latvijas kultūras vērtības, nebaidoties tās nostādīt blakus pasaules mākslai un kultūrai: “Tukumā īstenotais projekts balstīsies uz trim vaļiem – uz mākslu, izglītību un izpēti. Šajā ēku kompleksā, kura kopējā platība ir 7000 m², plānots mūsdienu mākslas kolekciju muzejs un vienlaikus arī izpētes centrs – vieta, kurā būs apskatāma tradicionālā un mūsdienu māksla un kurā Tukuma un Latvijas iedzīvotājiem, kā arī interesentiem no citām valstīm būs pieejamas starptautiskas izglītības programmas. Mēs plānojam, ka studentu grupas šajā centrā dzīvos un strādās.”

Dace Penke pauda, ka jau ir pamats šim projektam un pirmā sēkla kolekcijai – dāvinājums no privātiem kolekcionāriem Bostonā, kas nav latvieši, taču mūža laikā sakrāto Āfrikas mākslas kolekciju izlēmuši dāvināt Latvijai, jo ar Latviju un latviešiem viņus vieno personiska draudzība.

“Pasaulē ir līdzīgi piemēri – šogad bijušajā spirta rūpnīcā Antverpenē izveidots mūsdienu mākslas muzejs; vēl viens piemērs ir slavenais Gugenheima muzejs Bilbao Spānijā. Mēs, protams, nesalīdzinām Tukumu un šo ēku ar Bilbao, bet šis piemērs apliecina kultūras objektu pienesumu reģionam,” laikrakstam “Neatkarīgās Tukuma Ziņas” pastāstīja Dace Pence.

Projekta stratēģiskais partneris ir uzņēmējs Justs Karlsons, kas dod telpas, kolekcionāri ASV, kas doāvina kolekcijas, un Tukuma novada dome.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Intars Rešetins ar izrādi “Māte” noslēdz Zellera triloģiju
12 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Biennāles RIBOCA2 nosaukums patapināts no Māras Zālītes dzejas krājuma
13 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
FOTO, VIDEO: Āzijas lielās gaismas laternas izgrezno Tallinas Dziesmusvētku estrādi
14 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

MA
Māris Antonevičs
Pasaulē
Krima atgriezīsies Ukrainas sastāvā, tas ir tikai laika jautājums. Saruna ar Dmitro Kulebu
4 stundas
LE
LETA
Dabā
Ceturtdien daudzviet gaidāms neliels sniegs un lietus
9 stundas
IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Vrubļevskis par Krievijas diskvalifikāciju: Jābūt individuālai, ne kolektīvai atbildībai 1
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
Uz mediķu iecerēto deputātu testēšanu ierodas tikai viena politiķe
3 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: “Tā mums ir liela nauda!” Auto pirkums pamatīgi pieviļ pensionāru pāri 1
3 stundas