×
Mobilā versija
+9.8°C
Alīna, Sandris, Rūsiņš
Ceturtdiena, 26. aprīlis, 2018
25. novembris, 2015
Drukāt

NATO valstu vēstnieki Briselē tiekas ārkārtas sanāksmē (3)

Foto - EPA/LETAFoto - EPA/LETA

Krievijas iznīcinātājs “Su-24” nogāzās Turcijas un Sīrijas pierobežā.

Turcijas gaisa spēki uz Sīrijas robežas vakar notriekuši Krievijas kara lidmašīnu, kas pārkāpusi Turcijas gaisa telpu, vēsta Turcijas amatpersonas. Krievijas Aizsardzības ministrija apstiprinājusi, ka pie Sīrijas un Turcijas robežas notriekts Krievijas iznīcinātājs “Su-24”, bet atzīmē, ka lidmašīna neesot pārkāpusi Turcijas gaisa telpu.

Kā paziņojis Turcijas armijas ģenerālštābs, Turcijas iznīcinātāji “F-16” atklāja uguni uz Krievijas lidmašīnu pēc vairākkārtēju brīdinājumu izteikšanas, ka tā pārkāpj Turcijas gaisa telpu. Degošā lidmašīna nogāzās Sīrijas robežas pusē. Turcijas mediji ziņo, ka divi lidmašīnas piloti katapultējušies. Turcijas telekanāls ziņo, ka vienu pilotu Sīrijā sagūstījuši turkmēņu nemiernieki, kuri karo pret prezidenta Bašara Asada režīmu un kurus atbalsta Ankara, bet otrs pilots gājis bojā. Viņu gaisā nošāvuši nemiernieki, kad viņš mēģinājis savu izpletni aizvadīt līdz valdības kontrolētajai teritorijai. Pagājušajā nedēļā uz Turcijas Ārlietu ministriju tika izsaukts Krievijas vēstnieks, Ankarai šādi reaģējot uz to, ka Krievijas kara lidmašīnas veikušas turkmēņu ciematu bombardēšanu Sīrijas teritorijā Turcijas robežas tuvumā. Pēc Krievijas uzlidojumu sākšanas nemiernieku pozīcijām Sīrijā 30. septembrī tās lidmašīnas vairākkārt ielidojušas Turcijas gaisa telpā, kā arī izsekojušas Turcijas iznīcinātājus “F-16”. Turcijas gaisa spēki oktobrī notrieca Krievijā ražotu bezpilota lidaparātu, taču Maskava noliedza tā piederību Krievijas bruņotajiem spēkiem. Vakar Turcija izsauca Krievijas vēstnieku Ankarā Andreju Karlovu, lai izteiktu protestu par to, ka tās gaisa telpā ielauzusies Krievijas kara lidmašīna, kas vēlāk tika notriekta.

Krievijas prezidents Vladimirs Putins paziņojis, ka Krievijas lidmašīnas notriekšana pie robežas ar Sīriju atstās nopietnas sekas uz Maskavas attiecībām ar Turciju. Putins atkārtoja jau iepriekš izskanējušos Maskavas apgalvojumus, ka Krievijas lidmašīna notriekšanas brīdī esot atradusies virs Sīrijas teritorijas un neesot radījusi nekādus draudus Turcijai. Krievijas prezidents lidmašīnas notriekšanu nosauca par “dūrienu mugurā, ko izdarījuši teroristu līdzdalībnieki”. Sīrijas nemiernieki vakar sašāvuši Krievijas militāro helikopteru, kas veicis piespiedu nolaišanos Damaskas režīma kontrolētajā teritorijā Sīrijas ziemeļos, paziņojusi Londonā izvietotā sīriešu aktīvistu organizācija.

Šodien Turcijā bija paredzējis ierasties Krievijas ārlietu ministrs Sergejs Lavrovs, lai mēģinātu nogludināt attiecības un rast vienotu pozīciju miera panākšanai Sīrijā. Reaģējot uz Krievijas iznīcinātāja notriekšanu pie Sīrijas un Turcijas robežas, Lavrovs ir atcēlis vizīti Stambulā un aicinājis Krievijas pilsoņus atturēties no ceļojumiem uz Turciju.

Turcijas premjerministrs Ahmets Davutoglu uzdevis Ārlietu ministrijai veikt konsultācijas ar ANO, NATO un ieinteresētajām pusēm par situāciju uz Sīrijas robežas. Saistībā ar Krievijas kara lidmašīnas notriekšanu uz Turcijas un Sīrijas robežas NATO valstu vēstnieki vakar Briselē tikās ārkārtas sanāksmē pēc Turcijas lūguma. Krievijas lidmašīnas notriekšana Turcijas gaisa telpā ir nopietns incidents, tomēr to nevar uzskatīt par negaidītu, ņemot vērā, ka Krievija regulāri pārkāpj šīs valsts gaisa telpas robežas, vairojot spriedzi, norādījis Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs. Militārie eksperti atzīmē, ka pēc Turcijas valdības lūguma kopš novembra sākuma Turcijas gaisa telpu Sīrijas robežas tuvumā pārrauga arī ASV gaisa spēku lidmašīnas “F-15”, kas izvietotas Indžirlikas aviācijas bāzē.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Kad taisnība būs pateikta?
  Boing lidmašinu Ukrainā pirmsākumā notrieca ukraiņu iznīcinātājs – rādīja ložu caurumus un pat sauca pilotu vārdā…
  Lidmašina virs Sinajas pussalas izjuka gaisā tehnisko bojājumu dēļ, pat pieminēja vājo astes konstrukciju…
  Nupat kara lidmašina nav ielidojusi Turcijas gaisa telpā – nu nav…
  Tikai paiet mēneši un meli nāk gaismā …
  Laikam turki ir izpratuši Putina Krievijas būtību – padosies pirmo spēļu reizi, nāksies padoties pa īsto. Tas arī Latvijai un NATO.

 2. Vai , tiešām, RADARI nespēj konstatēt un parādīt patiesību !

 3. To, ka piloti ir desmit reizes brīdināti, bet nepakļāvās, var nozīmēt tikai vienu, proti, no zemes nesaņēmuši komandu. Tā tad līdotāju nāve uz viņu komandieru sirdsapziņas. Krievs jau gudrs, viņš uzbrūk turkmēņiem no turcijas puses, lai tie domātu ka Turcija viņus bombardē. Un otrais, lidojot uz bombardēšanas vietu pa Sīrijas teritoriju viņus varētu notriekt kaujinieki ar kādu stingeru, bet tā ir drošāk.

Draugiem Facebook Twitter Google+