×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.9°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
20. aprīlis, 2016
Drukāt

Turpmāk deputātiem valsts valoda būs jāmācās par savu naudu (1)

Foto: Reinis Inkēns, Saeimas Administrācija Foto: Reinis Inkēns, Saeimas Administrācija

Darbs Saeimas sēdē.

Pašvaldības deputātam, kuru Valsts valodas centrs (VVC) būs aicinājis apgūt valsts valodu nepieciešamajā līmenī, latviešu valodas zināšanas būs jāpilnveido par saviem līdzekļiem. To paredz Saeimas Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijā trešdien, 20.aprīlī, pirmajam lasījumam Saeimā atbalstītie grozījumi Republikas pilsētas domes un novada domes deputāta statusa likumā.

Paredzēts, ka deputātam ar nepietiekamām valsts valodas zināšanām valodas prasme Ministru kabineta noteiktajā līmenī būs jāapgūst sešu mēnešu laikā. 

Grozījumu autori likumprojekta anotācijā norādījuši, ka grozījumi rosināti ar mērķi veicināt pašvaldību deputātu kandidātu un to sarakstu iesniedzēju atbildību, sniedzot valsts valodas zināšanu pašnovērtējumu pirms vēlēšanām. Izmaiņas ļaus taupīt pašvaldību budžeta līdzekļus, kā arī pozitīvi ietekmēs pašvaldību darbu, norādīts anotācijā.
VVC direktors Māris Baltiņš sēdē atzīmēja, ka plānotās likuma izmaiņas ir loģiskas, un deputātus informēja, ka tās skars nelielu daļu ievēlēto deputātu.  

Patlaban noteikts, ka deputāta valsts valodas zināšanas var pārbaudīt VVC, un tam ir pienākums informēt attiecīgās domes priekšsēdētāju par konkrētā deputāta valsts valodas zināšanu nepietiekamo līmeni un aicināt attiecīgo deputātu apgūt valsts valodu. 

Tāpat noteikts, ka pašvaldības domes priekšsēdētājam ir jānodrošina finansējums deputāta valsts valodas apmācībām, lai attiecīgais deputāts sešu mēnešu laikā varētu apgūt amata pildīšanai nepieciešamās latviešu valodas zināšanas. 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ar likumu jāaizliedz tikt ievēlētam,ja nezin valodu visaugstākajā līmenī!Atkal turpinās “putras maisīšana”!

Draugiem Facebook Twitter Google+