Latvijas izlases hokejists Raivis Ansons (priekšplānā).

U-18 izlases hokejisti cienīgi nocīnās arī pret Krievijas vienaudžiem 0

Latvijas U-18 hokeja izlase, kuru trenē Oļegs Sorokins, Herberts Vasiļjevs un Juris Ozols, sestdien Zviedrijā pasaules čempionāta elites divīzijas turnīra otrajā mačā ar rezultātu 1:5 (0:1, 1:2, 0:3) zaudēja Krievijas vienaudžiem.

Krievijā valda histērija: izbojāta Putina inaugurācija 178
Neizmet, turpini izmantot – 10 praktiski pielietojumi ikdienā tavam vecajam viedtālrunim 7
“Krievi mūs burtiski aprīs!” Ukraiņu komandieris skaidro iespējamās kara pauzes briesmas 139

Latvijas komandas labā vienīgos vārtus iemeta Raivis Ansons.

Latvijas jaunie hokejisti gan šo maču aizvadīja cienījami un izrādīja labu pretsparu spēles favorītiem krieviem. Pretinieki gan vārtus guva pirmie, kad 14.minūtē rezultātu atklāja Maksims Groševs, tomēr 27.minūtē Ansons ar lielisku metienu panāca neizšķirtu. Tiesa, tikai piecarpus minūtes vēlāk krievi pretuzbrukumā no jauna izvirzījās vadībā, bet 33.minūtē Dmitrijs Šešins panāca jau 3:1.

Izglābties no zaudējuma Latvijai neizdevās, turklāt Krievija ik pa laikam izveidoja ļoti bīstamus uzbrukumus. Pašas mača beigas Latvijai gan nebija tās sekmīgākās, jo pēdējā minūtē krievi iemeta vēl divus vārtus, vienus no tiem tukšos vārtos.

Aģentūra LETA jau ziņoja, ka piektdien pirmajā mačā Latvijas jaunie hokejisti ar 2:5 zaudēja Zviedrijai, kamēr krievi ceturtdien ar 6:3 uzvarēja Slovākiju.

Šī turnīra turpinājumā Latvijas valstsvienība Ērnšeldsvīkā spēkosies arī ar Slovākijas un ASV vienaudžiem. Pirmās četras komandas sasniegs ceturtdaļfinālu, kamēr vājākajai vienībai cīņā par izdzīvošanu elites divīzijā būs jāsacenšas ar A apakšgrupas sliktāko izlasi.

Ar sešiem punktiem divās spēlēs vadībā ir ASV un Krievija, kamēr trīs punktus guvusi Zviedrija. Savukārt Latvijai un Slovākijai punktu nav.

A grupā spēlē Kanāda, Somija, Čehija, Šveice un Baltkrievija, šīm vienībām sacenšoties Ūmeo pilsētā.