×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Trešdiena, 23. maijs, 2018
22. marts, 2016
Drukāt

Ūdenslīdējs Timofejevs sāks tiesvedību (3)

Jurijs Timofejevs uzskata, ka viņa atvaļināšana notikusi ne tikai nekorekti, bet arī prettiesiski. Foto no "LA"  arhīvaJurijs Timofejevs uzskata, ka viņa atvaļināšana notikusi ne tikai nekorekti, bet arī prettiesiski. Foto no "LA" arhīva

Liepājas Tiesu nama administratīvā rajona tiesa pieņēmusi iztiesāšanai pēc insulta atvaļinātā Latvijas armijas Ūdenslīdēju skolas komandiera komandleitnanta Jurija Timofejeva trīs prasības.

Aizsardzības ministrijai prasīts, lai tā izdod jaunu administratīvu aktu, kas noteiktu, ka Timofejeva 2015. gada 10. februārī notikušā nelaimes gadījuma cēloņi un tā rezultātā iegūtie veselības traucējumi ir saistīti ar tiešo dienesta pienākumu pildīšanu. Tāda pati prasība ir arī pret Nacionālo bruņoto spēku mācību vadības pavēlniecību. Trešā prasība ir pret Nacionālo bruņoto spēku Centrālās medicīniskās ekspertīzes komisiju, lai tā atceltu savu lēmumu, ka virsnieka iegūtie veselības traucējumi nav saistāmi ar dienestu, un pieņemtu lēmumu, ka ir saistāmi.

Iespējams, ka visas trīs prasības varētu tikt apvienotas vienā lietā un tiesvedība varētu sākties vistuvākajā laikā. Veselības inspekcija vēl nav pieņēmusi lēmumu, vai un kādu grupu piešķirt Timofejevam. Pretendēt viņš var uz II vai III invaliditātes grupu, jo atvaļinātajam virsniekam veselība nav tik slikta, lai viņam piešķirtu I grupu.

“LA” 14. janvāra numurā rakstījām par komandleitnantu J. Timofejevu, kuru pēc dienesta nodarbību laikā piedzīvotā insulta atvaļināja no bruņotajiem spēkiem. Virsnieks uzskata, ka atvaļināšana notikusi ne tikai nekorekti, bet arī prettiesiski. Iegūtie veselības traucējumi netika saistīti ar dienesta pienākumu pildīšanu. Tas liedz pretendēt ne tikai uz pabalstu trīs mēnešu algas apmērā un medicīnas pakalpojumu kompensāciju, bet arī uz karavīru invaliditātes pabalstu, ja invaliditāte tiks piešķirta (par I grupu – 71 145, par II – 35 573, III – 14 229 eiro apmērā).

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Pat skolas cilvēka anatomijas un fizioloģijas stundās māca par ūdenslīdēja profesijas ietekmi uz veselību.. ārstu komisijai tas nelikās svarīgi. Tautā ironizē, ka viskaitīgākā ir sēdēšana štābā krēslā

  2. papildus pilsonis Atbildēt

    ”Ja salīdzina resnos uz tiem štābu krēsliem un gūtās ”traumas” ar līšanu zem ūdens… tad sēdēšana uz krēsla ir bīstamāka, var darbā aizmigt, nokrist, ausi tītrīt ar saspraudi – traumēt sevi – kur zem ūdens nokritīsi, arī ausi netīrīsi ?”
    KAUT KAS SASMIRDIS? Kad krēslos sēdošiem kantoros sev dod un patiesi bīstamās vietās nē – zem ūdens stunda nav tā stunda uz krēsla…

  3. Vēl viens budžetu iekārojis

Draugiem Facebook Twitter Google+