×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.7°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
24. februāris, 2012
Drukāt

Ukrainā rietumu ārstiem nav ļauts pilnīgi izmeklēt Timošenko veselību

ukraina2

Ukrainas ekspremjere Jūlija Timošenko “ir slima un pastāvīgi cieš sāpes”, apliecināja kanādiešu ārsti, kas viņu izmeklēja cietumā, norādot, ka varasiestādes nav ļāvušas veikt nepieciešamās asins un toksikoloģiskās analīzes.

 

Izskanot sūdzībām par Timošenko veselības stāvokli un apiešanos, kādu viņai nākas pieredzēt cietumā, rietumvalstu ārsti pagājušajā nedēļā Harkovas apgabala ieslodzījuma vietā veica ekspremjeres medicīniskās pārbaudes. Trīs kanādiešu un divu vācu ārstu vidū bija arī kardiologs un neirologs, teikts Ukrainas ieslodzījuma vietu pārvaldes paziņojumā.

“Pēc tikšanās ar Timošenko un pārbaužu veikšanas, Kanādas ārsti pauda uzskatu, ka viņai ir nepieciešams veikt asins un toksikoloģiskās analīzes,” vēstulē Ukrainas vēstniekam Otavā norādīja ārsts Pīters Kužtans. Ārstiem bija līdz arī diagnostikas aparatūra, ar kurām varēja veikt pārbaudes uz vietas, tomēr “Ukrainas varasiestādes to neļāva izmantot, sakot, ka tādējādi mēs pārkāptu vairākus likumus un pret mums var tikt ierosināta lieta”, norādīja kanādiešu ārsts. “Timošenko kundze pieprasīja konfidenciālas un neatkarīgas pārbaudes. Ziņas, ka viņa būtu atteikusies no neatkarīgām pārbaudēm, ir nepatiesas,” norādīja Kužtans. “Mēs uzskatām, ka šī kundze pastāvīgi cieš sāpes un ka viņai ir nepieciešams veikt toksikoloģiskās pārbaudes un cita veida laboratorisko izmeklēšanu.”

Mediķu komanda arī “paudusi satraukumu par viņai injicētajām vielām, kas Kanādā ir aizliegtas”, norādīja ārsts.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+