×
Mobilā versija
Brīdinājums +13°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
12. jūlijs, 2015
Drukāt

Ukrainā veidojas saspringta situācija saistībā ar sadursmi Mukačevē (2)

Foto - LETA/EPAFoto - LETA/EPA

Ukrainā svētdien veidojas saspringta situācija saistībā ar notikumiem Mukačeves pilsētā valsts dienvidrietumos, Aizkarpatos, kur sestdien izraisījās apšaudīšanās starp bruņotiem vīriem ar organizācijas “Labējais sektors” pazīšanās zīmēm un Augstākās radas deputātam Mihailam Lanjo pietuvinātiem cilvēkiem, kurā saskaņā ar dažādu avotu ziņām vismaz trīs cilvēki zaudējuši dzīvību un vēl deviņi cietuši. Viena ievainotā stāvoklis ir smags.

Mediju ziņas par šo sadursmi ir fragmentāras un pretrunīgas, bet Ukrainas ģenerālprokurors Viktors Šokins izveidojis īpašu operatīvo grupu, lai izmeklētu notikušo.

Tikmēr “Labējais sektors” pieprasījis Ukrainas iekšlietu ministra Arsēna Avakova atkāpšanos un visas Aizkarpatu apgabala tiesībsargāšanas dienestu vadības atlaišanu, apsūdzot to kontrabandas piesegšanā. Organizācijas līderis Dmitro Jarošs aicinājis rīkot mierīgas beztermiņa protesta akcijas. “Labējā sektora” aktīvisti, kuru skaits gan nav liels, jau pulcējušies uz šādiem piketiem vairākās Ukrainas pilsētās.

Organizācijas pārstāvis arī paziņojis, ka “Labējais sektors” veido blokposteņus uz ceļiem, lai neļautu nosūtīt uz Aizkarpatu apgabalu milicijas un Nacionālās gvardes papildspēkus, bet telekanāls “Hromadske TV” vēsta, ka uz Mukačeves pusi jau dienas vidū novērota virzāmies bruņutehnikas kolonna, kurā manītas arī vairākas automašīnas ar karavīriem.

Ukrainas Drošības dienesta (UDD) vadītāja vietnieks Vitālijs Maļikovs žurnālistiem Mukačevē paziņojis, ka “Labējā sektora” bruņotie kaujinieki tiek aicināti nolikt ieročus. “Šodien mēs esam gatavi sākt ar viņiem dialogu, citādi mēs viņus sāksim aizturēt,” viņš piebildis.

Maļikovs nav atbildējis uz jautājumu par bruņoto kaujinieku atrašanās vietu, norādot, ka tā ir konfidenciāla informācija. Iepriekš tika ziņots, ka pēc sadursmes kaujinieki aizbarikādējušies un atteikušies padoties, tādēļ no Mukačeves sākta civiliedzīvotāju, pirmām kārtām bērnu evakuācija. Vēlāk tika vēstīts, ka kaujinieki aizgājuši kalnos.

Ukrainas parlamenta frakcijas “Petro Porošenko bloks” vadītājs Jurijs Lucenko paudis viedokli, ka Mukačevē sadūrušās “divas ļaundabīgas parādības – nelikumīgi bruņotie grupējumi un iesakņojusies mafija”. “Nekāds patriotisms nevar attaisnot līdz zobiem bruņotu cilvēku atrašanos 1600 kilometrus no frontes. Noziedzībai nav partijiskās piederības. Bet nekādi vārdi par stabilitāti arī nedrīkst aizstāt cīņu ar organizētiem kontrabandistiem un narkodīleriem, kuri atklāti sadarbojas vietējām spēka struktūrām un varas iestādēm,” viņš raksta.

Vakarpusē mediji vēsta, ka Jarošs ved sarunas ar prezidentu Petro Porošenko, bet “Labējais sektors” nev gatavs piekrist nekādiem kompromisiem un par vienīgo risinājumu uzskata savu prasību izpildi.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. LA tura savā lapā šo 3 MĒNEŠUS veco rakstu, laikam, lai uzturētu kaislības sabiedrībā saistībā ar notikumiem Ukrainā. Mukačevē sen visi jau nomierinājušies, bet virsraksts ir gana provocējošs, jo ne visi izlasa datumu, kad tas publicēts!

  2. Kāpēc LETAs žurnālisti publicē MĒNESI VECUS rakstus par notikumiem Ukrainā, Mukačevā? Kādam laikam dikti gribās uzkurināt kaislības Latvijas sabiedrībā par šiem jautājumiem.

Draugiem Facebook Twitter Google+