×
Mobilā versija
+11.0°C
Līksma, Bārbala
Trešdiena, 25. aprīlis, 2018
23. janvāris, 2015
Drukāt

Ukrainā teroristu rindās, iespējams, kritis pirmais ar Latviju saistītais kaujinieks (28)

Foto - no privātā arhīvaFoto - no privātā arhīva

Rodions Kušnirs jeb Deniss Morozovs minēts kritušo sarakstā vairākos blogos

Ukrainā teroristu rindās varētu būt gājis bojā pirmais ar Latviju saistītais kaujinieks, liecina konfliktam Ukrainā veltītās vietnēs ievietota informācija.

Vietnē “psb4ukr.org”, kas apkopo datus par Ukrainā karojošajiem ārvalstu algotņiem, kā pašpasludinātās “Luhanaskas tautas republikas” kaujinieks minēts Kušnirs Rodions, kurš sociālajos tīklos figurē arī ar vārdu Deniss Morozovs.

Kā viņa dzīvesvietas adrese minēta Rīga, Latvija, sociālajos tīklos ievietotajos attēlos viņš ir redzams Rīgā, kā arī Donbasā pozējam ar ieročiem.

Viņa vārds parādās arī vietnē “gruz200.net”, kur tiek apkopota informācija par Ukrainā nogalinātajiem, ievainotajiem, sagūstītajiem vai manītajiem Krievijas karavīriem un algotņiem.

Sociālajos tīklos arī cirkulē bilde ar kaujinieku, kurā teikts, ka Rodions ir brīvprātīgais no Latvijas, ietilpst kaujinieku bataljonā “Vostok” un gājis bojā 21.janvārī no lodes trāpījuma sirds apvidū.

Kā aģentūra LETA jau ziņoja, ka DP izmeklē kriminālprocesu, kas tika sākts pēc tam, kad pērn internetā parādījās video, kurā trīs ludzānieši publiski izteikuši aicinājumu doties uz Ukrainas dienvidaustrumiem. Toreiz video parādījās Vjačeslavs Visockis un Valentīns Milutins, bet Kušnira uzvārds nefigurēja.

DP noskaidrojusi, ka videomateriālos redzamie vīrieši ir Latvijas iedzīvotāji – divi ir Latvijas pilsoņi un viens ir nepilsonis. DP pret trijotni sāka kriminālprocesu par publisku aicinājumu uz terorismu, kā arī par šaujamieroča iegādāšanos, glabāšanu un nēsāšanu.
Šajā lietā šobrīd kopumā figurē septiņas personas. Procesuālais statuss – persona, pret kuru sākts kriminālprocess, – piemērots krievu valodas referenduma organizētājam un prokrieviskajam aktīvistam Vladimiram Lindermanam. DP nesen veica kratīšanu viņa dzīvesvietā.

Lindermans aģentūrai LETA sacīja, ka ar Kušniru nav pazīstams. Lindermanam neesot zināms par bojāgājušajiem kaujiniekiem, kas būtu saistīti ar Latviju, bet tikai par ievainotajiem.

Saistībā ar šo kriminālprocesu pagājušajā nedēļā kratīšana tika veikta biedrības “GVD Baltija” dibinātāja Staņislava Bukaina un divu citu šīs biedrības biedru dzīvesvietās. Šai trijotnei lietā piemērots tāds pats statuss kā Lindermanam. Biedrība “GVD Baltija” bija izcēlusies ar to, ka pērn Rīgas mikrorajonos sarīkojusi pasākumus, kuru laikā tika vākti ziedojumi “humānās palīdzības sniegšanai Donbasam”.

Decembrī internetā arī parādījās video, iespējams, ar Austrumukrainas kaujinieku pusē karojošu rīdzinieku, kurš Ukrainā esot ieradies pirms pusgada. Tajā kāds jauns armijas uniformai līdzīgā apģērbā tērpies vīrietis norāda, ka Austrumukrainā ieradies pirms pusgada no Rīgas. Toreiz DP neatklāja, vai ir sākts kriminālprocess par šo gadījumu.

Tāpat zināms, ka par publisku aicinājumu vardarbīgi gāzt Latvijas valsts varu apsūdzētais un DP labi zināmais nacionālboļševiks Beness Aijo aizbēdzis uz Austrumukrainu. DP nesen paziņoja, ka tā vienlaicīgi veic tās rīcībā esošās informācijas pārbaudi par to, ka Bukains kopā ar diviem citiem biedrības “GVD Baltija” biedriem ir sniedzis atbalstu Aijo caur Igauniju un Somiju doties uz Krieviju ar mērķi nokļūt Austrumukrainā.

Pievienot komentāru

Komentāri (28)

 1. Vieniigie teroristi Ukrainaa ir tie kas karo Kijevas pusee, ieskaitot aarzemju algotnjus .

 2. Par vienu mēslu mazāk.

 3. Prieks! Nāvi visiem okupantiem!

 4. Paldies ukraiņiem, ka novāca smirdīgo koloradņiku!

 5. Cerams, ka tas nav pēdējais.

 6. Drīzāk šitā:
  _______________
  I.V. 23. janvāris, 2015 13:27
  Tomēr tas ir bijis vīrs, kas varējis aizstāvēt savus uzskatus un atbildēt par tiem! Par nožēlu, viens no krievu propagandas upuriem.
  _______________________
  Mazāk prasti apsaukājies vairāk padomā vai pats varētu stāties pretī un uzvarēt. Sitie lielie apsaukātājies vai tik nepieliek biksas un neiemūk krūmos kā kas. Visa drosme jau izrunāta pa lielo muti. Ne? Tā nav? 🙂

 7. Kas zobenu cels ,tas no zobena kritīs!

 8. Letini ir lieli karotaji Atbildēt

  ipasi ar muti :):):)

  • 1920.gadā Latvijas armija sakāva Padomju Krievijas armiju – vēsturisks fakts. Latvietis salīdzinot ar krievu ir labāks, gudrāks, stiprāks, kulturālāks, tīrīgāks un disciplinētāks karavīrs.

 9. Nebrauca ekskursijā – brauca SLEPKAVOT. Nu sapūs kādā žogmalē …

 10. Vieglas smiltis.Ko meklēja,to atrada.Par Vienu šovinistu,krievu nacistu Latvijā būs mazāk.Ukraiņiem novēlu padzīt visus svešiniekus,separatistus un krivnacistus no savas zemes. Brīvību Ukrainai!

 11. Tad jau sanāk ka pūkainie ukraiņi arī šauj!

 12. Par vienu ocupantus vatnikus vulgaris mazāk. Iemesls citiem aizdomāties par dzīves jēgu un vēlmi mirt plānprātīgu čekistu ideju dēļ. Labāk būtu padomājis par saviem tuvākajiem, nevis cīnījies ar “gosdepa anunakiem”.

 13. tas vīrs krita par ideju.Diemžēl tādu ir ļoti maz,lielie patrioti un karotāji tikai komentāros…

 14. Ļoti labi, vairāk tādu pozitīvu ziņu 🙂

 15. Гражданская позиция Atbildēt

  Слава герою!

 16. Pēc kā brauca, to arī atrada…

 17. Žēl, būtu labāk atbraucis mājās, noķerts, notiesāts un cietumā.

Draugiem Facebook Twitter Google+