×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.1°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
6. februāris, 2013
Drukāt

Ukraina vēlas veikt pārrunas par Krievijas gāzes rēķinu

Ukrainas prezidents Viktors Janukovičs nodēvēja Krievijas enerģētikas giganta “Gazprom” izrakstītu rēķinu septiņu miljardu dolāru (3,6 miljardu latu) apmērā par negodīgu un norādīja, ka ir gatavs veikt pārrunas ar Maskavu.

“Mēs pateicām “Gazprom”, ka mēs uzskatām, ka šis rēķins ir negodīgs, un mēs esam gatavi turpināt analizēt šo jautājumu pārrunās ar Krieviju,” vizītes laikā Lietuvā paziņoja Janukovičs. Pagājušā mēneša beigās kāda augsta līmeņa Ukrainas amatpersona paziņoja, ka Kijeva nemaksās “Gazprom” šo apjomīgo rēķinu. Ukrainas gāzes kompānija “Naftogaz” apstiprinājusi, ka tā saņēmusi rēķinu no “Gazprom” par gāzi, ko Kijeva pērn neiegādājās, lai arī bija noslēgusi līgumu. Janukovičs arī norādīja, ka Krievijas gāzes cenas Ukrainai netiek aprēķinātas objektīvi, taču viņš tajā vainoja savu politisko pretinieci, notiesāto bijušo premjerministri Jūliju Timošenko. “Protams, ka gāzes cenas netiek aprēķinātas objektīvi, tās nav godīgas, taču tas ir līguma rezultāts, ko parakstīja iepriekšējā valdība, proti, Timošenko parakstītu līgumu rezultāts,” sacīja Janukovičs.
Nesaskaņas starp Kijevu un Maskavu saistībā ar gāzes cenām un rēķiniem 2009. gada sākumā lika “Gazprom” pārtraukt gāzes piegādes Kijevai, bargā ziemas aukstumā atstājot lielu daļu Eiropas bez gāzes.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+