×
Mobilā versija
Brīdinājums -5.9°C
Ilona, Adelīna
Svētdiena, 18. marts, 2018
20. marts, 2014
Drukāt

Ukrainas parlaments pieņem deklarāciju par cīņu valsts atbrīvošanai (1)

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

People stand under a Russian flag in front of the Crimean parliament bearing a new sign reading "State council of Crimean Republic" in central Simferopol on March 20, 2014. European leaders were on March 20 to debate biting economic sanctions against Russia for its annexation of Crimea as Ukraine tore up key ties with the Kremlin and drew up plans to evacuate its nationals from the rebel peninsula. AFP PHOTO/ Filippo MONTEFORTE

Ukrainas parlaments ceturtdien pieņēmis deklarāciju par cīņu Ukrainas atbrīvošanai, aicinot starptautisko sabiedrību neatzīt Krimas aneksiju.

Deklarācijas pieņemšanai bija nepieciešams 226 deputātu atbalsts, par to nobalsoja 274.

“Ukrainas Augstākā rada vēršas pie visiem starptautiskās sabiedrības locekļiem ar uzstājīgu lūgumu atturēties no tā dēvētās “Krimas republikas” un Krimas un Sevastopoles aneksijas atzīšanas,” norādīts deklarācijas projektā. “Ukrainas tautas vārdā Ukrainas Augstākā rada paziņo, ka Krima bija, ir un būs Ukrainas sastāvā. Ukrainas tauta nekad un nekādos apstākļos neapturēs cīņu par Krimas atbrīvošanu no okupantiem, lai arī cik smaga un ilga tā būtu.”

Kā norādīts deklarācijā, 2014.gada 18.martā, kad Krievijas prezidents Vladimirs Putins parakstīja tā dēvēto “Līgumu par Krimas republikas un Sevastopoles ieiešanu Krievijas Federācijas sastāvā”, Krievija “izaicinoši pārkāpa ne tikai spēkā esošo suverēnās Ukrainas likumdošanu, bet arī starptautisko tiesību fundamentālās normas”.

“Pirmo reizi pēc Otrā pasaules kara beigām Eiropas vispāratzītās robežas ciniski “pārzīmē” valsts, kura ar daudzpusējiem un divpusējiem līgumiem garantēja Ukrainas teritoriālo vienotību, neaizskaramību un tās robežu nedalāmību,” teikts deklarācijā.

 

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Ukrainas rada saka, ka neatdos ne pēdas Ukrainas p**, bet armija pakļaujās neatpazītu teroristu prasībām – kāds var izskaidrot, kādēļ tā notiek?

Draugiem Facebook Twitter Google+