Ekonomika
Bizness

“Ülemiste” Igaunijā kļūs par lielāko iepirkšanās centru Baltijā1

Foto: Mareks Metslaids

Baltijas valstīs vadošais tirdzniecības centru attīstītājs un apsaimniekotājs “Linstow Center Management” (LCM) ar kapsulas iemūrēšanas ceremoniju nupat nosvinējis “Ülemiste” tirdzniecības centra paplašināšanu, portālu “LA.lv” informēja LCM pārstāvji.

Paplašinātais tirdzniecības centrs durvis vērs jau 2019. gada jūnijā, kļūstot par plašāko iepirkšanās un izklaides centru Baltijas valstīs.

Laika kapsulas iemūrēšanas ceremonijā piedalījās AS “Linstow” valdes priekšsēdētājs Pērs Mortensens, LCM valdes priekšsēdētājs Frode Gronvolds, “Ülemiste” tirdzniecības centra izpilddirektors Gvido Pērnits un Tallinas mērs Tāvi Āss, kā arī “SEB bankas” komerciālā departamenta vadītājs Artjoms Sokolovs, “Fund Ehitus” valdes priekšsēdētājs Eiki Rumps un “Apollo Group” valdes priekšsēdētājs Mauri Dorbeks.

Patlaban LCM Baltijas valstīs paplašina trīs iepirkšanās centrus, bet kopumā Latvijā un Igaunijā apsaimnieko sešus centrus.

Mortensens norādīja, ka pēc paplašināšanās centrs “Ülemiste” kļūs par 125 000 kvadrātmetru lielu iepirkšanās un izklaides centru, to ierindos lielāko Eiropas tirdzniecības centru vidū un Baltijas tirdzniecības centru augšgalā,

Pēc 2014. gadā veiktās “Ülemiste” tirdzniecības centra paplašināšanās Starptautiskā tirdzniecības centru padome to atzina par vislabāk paplašināto un rekonstruēto tirdzniecības centru Eiropā.

“Mēs esam pārliecināti, ka, turpinot iesākto un sniedzot mūsu klientiem plašāku izklaižu un restorānu izvēli, kā arī palielinot modes zīmolu klāstu, šī jaunā paplašināšanās izsauks tāda paša līmeņa interesi,” piebilda Mortensens.

LCM valdes priekšsēdētājs Gronvolds, stāstot par “Ülemiste” paplašināšanas plāniem, uzsvēra, ka pamatā cilvēki labprāt apmeklē tirdzniecības centrus, jo tajos ir liela veikalu dažādība, tomēr paplašināšanas mērķis ir papildus iepirkšanās iespējām piedāvāt arī kvalitatīvu izklaidi.

Gronvolds informēja, ka paplašinātā “Ülemiste” centra jaunpienācēju vidū būs arī tādi labi zināmi zīmoli kā sporta bārs “O’Learys” un restorāns “Vapiano”.

Paplašināšanās plānā ir iekļauta pazemes autostāvvietas rekonstrukcija, kā arī trīs virszemes stāvu būvniecība, kuros atradīsies kafejnīcas un restorāni, moderns kinozāļu komplekss, sporta klubs un 1500 kvadrātmetru plašs batutu centrs.

“”Ülemiste” ir viens no straujāk un mūsdienīgāk augošajiem Tallinas rajoniem. Ja pieņemam, ka šobrīd pilsētas sirdis ir vecpilsēta un piekrastes rajons, tad Ülemiste tirdzniecības centrs padarīs Tallinu par pilsētu ar trim sirdīm,” apgalvoja Tallinas mērs Tāvi Āss.

“Apollo Group” izpilddirektors Mauri Dorbeks teica, ka paplašinātajā “Ülemiste” tirdzniecības centrā “Apollo” atvērs kinoteātru kompleksu, kurā kino būs apvienots ar teātri un restorānu.

Galerijas nosaukums

Paplašināšanas rezultātā “Ülemiste” centram tiks pievienoti 13 000 kvadrātmetri izklaides un tirdzniecības platību.

Kopējās centra jaunās kārtas ieguldījumu izmaksas sasniegs aptuveni 35 miljonus eiro, un rezultātā līdz 2019. gada vasarai 125 000 kvadrātmetru plašais “Ülemiste” centrs kļūs par lielāko iepirkšanās un izklaides centru Igaunijā un Baltijas valstīs.

Paplašināšanos pārrauga arhitektu biroji “AMB International Architects” (Norvēģija) un “Novarc” (Igaunija). Interjera dizaineri ir Prīts Pildme un Rēta Sepa no “Joonprojekt”. Ēkas celtniecības darbus veiks “Fund Ehitus”, bet būvniecību pārraudzīs uzņēmums “Telora”.

“Ülemiste” tirdzniecības centrā ietilpst aptuveni 60 000 kvadrātmetri tirdzniecības telpu, kurās atrodas 210 veikali un pakalpojumu sniedzēji.

“Linstow AS” ietilpst Norvēģijas koncernā “AWilhelmsen Group”. “Linstow” meitas uzņēmums “Linstow Center Management” ir “Galactico” tirdzniecības centru (“Alfa”, “Origo”, “Galerija Centrs”, “Mols” un “Dole”) attīstītājs un nekustamā īpašuma apsaimniekotājs, kas Latvijā darbojas jau 21 gadu.

Kopējā LCM apsaimniekojamā tirdzniecības centru platība Latvijā ir vairāk nekā 230 000 kvadrātmetri, bet visā Baltijā – 329 000 kvadrātmetri.

LA.lv