×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
29. jūlijs, 2014
Drukāt

Ungārijas premjers Orbans grib atteikties no liberālajām vērtībām (5)

Foto - AFP/LETAFoto - AFP/LETA

Ungārijas premjerministrs Viktors Orbans paziņojis, ka grib, lai viņa valsts atsakās no liberāldemokrātiskām vērtībām un kļūst par “neliberālu” valsti kādas ir Krievija un Ķīna, informē ziņu aģentūra “Bloomberg”.

Uzrunā Rumānijā dzīvojošo etnisko ungāru kopienas līderu saietā Orbans prātoja, ka 2008. gada finanšu krīze ir aizsākusi būtiskas pārmaiņas, kas savā nozīmē, viņaprāt, esot tikpat vērienīgas kā abi pasaules kari un pārmaiņas Eiropā deviņdesmito gadu sākumā. “Finanšu krīzes pieredze parādījusi, ka liberāldemokrātiskās valstis nespēj saglabāt konkurētspēju,” paziņoja Orbans. “Nedomāju, ka dalība Eiropas Savienībā mums liedz iespēju veidot jaunu, “neliberālu” valsti, ko balsta nacionālie pamati.”

Ungārijas valdības vadītājs uzrunā, kas tiešraidē tika translēta Ungārijas radio, arī prātoja, ka šobrīd pasaulē notiek sāncensība par labāko valsts pārvaldes modeli. “Šodien pasaule mēģina saprast sistēmas, kas nav ne Rietumu, ne liberālas, ne pat demokrātiskas, taču tajā paša laikā sekmīgas,” paziņoja Orbans, kā piemērus minot Krieviju, Ķīnu, Indiju, Turciju un Singapūru. Ungāru premjers neslēpa, ka viņš mēģina atrast “labāko veidu, kā Ungārijas valsti padarīt konkurētspējīgāku”. “Ir pienācis laiks atbrīvoties no liberālajiem principiem un metodēm. Mums nav darīšana ar pilsoniskās sabiedrības pārstāvjiem, bet atmaksātiem politiskajiem aktīvistiem, kuri strādā ārvalstu interesēs,” tā, kā informē ziņu aģentūra “Bloomberg” , izteicās Ungārijas premjerministrs.

Jāatzīmē, ka arī Krievijas prezidents Vladimirs Putins 2012. gadā izdeva likumu, kas paredz, ka nevalstiskās organizācijas, kas saņem finansējumu no ārvalstīm, ir jāreģistrē kā “ārvalstu aģenti”. Tas nozīmē, ka šīs organizācijas ir pakļautas stingrām Krievijas tiesībsargājošo iestāžu pārbaudēm.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Es nākšu ātrāk, nekā jūs domājat, tāpēc, lūdzu, sagatavojiet savas dvēseles. Lūdzieties par dvēselēm, kas Mani varētu noliegt vai noraidīt Manu Dieva Žēlsirdības dāvanu:

    • un ļaužu dvēselēs atgriezīsies apziņa, ka svētas ir vienīgi Dieva vadītu paaudžu pēctecībā attīstījušās tautas, bet ne Sātana sūtņu vardarbībā veidotas valstis.

  2. Viņam pašam jāreģistrējās, kā Krievijas aģents.

  3. Orbanam līdzīgie puiši sāk ar labiem nodomiem, taču slikti beidz. Sākumā viss notiek “tautas interesēs”, līdz pāršauj pār strīpu un vairs nespēj apstāties. Pat Musolīni, kurš no tās kompānijas bija tas pieklājīgakais, beigās pakāra.

  4. Jāpiekrīt Orbanam!

Draugiem Facebook Twitter Google+