×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.0°C
Marija, Marika, Marina
Svētdiena, 22. jūlijs, 2018
5. oktobris, 2016
Drukāt

Unikālas pāru fotogrāfijas atklāj atšķirīgas kultūras (2)

Publicitātes fotoPublicitātes foto

No 12. oktobra Latvijas Fotogrāfijas muzeja izstāžu zālēs būs apskatāma fotogrāfes Elizabetes Rancānes izstāde “Pāri robežām”, LA.lv uzzināja muzejā.

Fotogrāfiju sērija “Pāri robežām” attēlo pārus, kuri nāk no dažādām kultūrām, un pēta identitātes jautājumus, kulturālās atšķirības un māju sajūtu. Ar fotogrāfijas kā medija palīdzību tiek aplūkota iespējamā saikne starp globalizāciju un interpersonālajām attiecībām.

Fotoprojekts sadalīts divās daļās, no kurā pirmajā pāri redzami ģērbušies savas piederības valsts nacionālajā vai tradicionālajā apģērbā. “Portretējamo pāru attēlošanai tradicionālajos tērps bija ne tikai estētisks nolūks, bet arī vēlme ilustrēt viņu kultūras mantojumu. Nacionālie tērpi tika izmantoti kā līdzeklis, lai izceltu dažādību un katras personas unikālo kultūru,” stāsta Elizabete Rancāne.

Otra fotosērijas “Pāri robežām” daļa demonstrē dziļākus globalizācijas un starpkultūru pētījumus. Šī daļa tika fotografēta pāru mājās, lai aplūkotu starpkultūru attiecības no cita skatupunkta un sniegtu skatītājam intīmāku iespaidu par šo cilvēku dzīvi. “Mākslas darbu katrs nolasa atšķirīgi, taču mani iedvesmo tas, kā atšķirīgas kultūras un tradīcijas sajaucas kopā, lai radītu ko jaunu,” norāda autore.

Šī ir pirmā reize, kad fotogrāfiju sērija “Pāri robežām” tiek izstādīta Latvijā.

Elizabete Rancāne (1988) ieguvusi bakalaura grādu fotomākslā Edinburgas Universitātē, un maģistra grādu kultūras menedžmentā un radošajā uzņēmējdarbībā Karalienes Margarētas Universitātē, 2007. gadā saņēma Louis Vuitton Jauno mākslinieku balvu, kas deva iespēju semestri studēt Parīzes Mākslas Akadēmijā. Šobrīd Elizabete Rancāne strādā Edinburgā un ir sākusi maģistra studijas izstāžu dizainā Edinburgas Universitātē.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Multikultisma propaganda?

Draugiem Facebook Twitter Google+