×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
14. augusts, 2014
Drukāt

Urbānie ekrāni “Ūdensgabalos”


ReklāmfotoReklāmfoto

No 15. līdz 17. augustam Rīgas Svētku ietvaros uz AB Dambja un Kronvalda parkā, kā arī Pilsētas kanāla krastā norisināsies jau 14. Starptautiskais laikmetīgās un video mākslas festivāls “Ūdensgabali”. Šā gada festivāla tēma “Mainīgā pilsēta” pievēršas cilvēku un kosmopolītiskās vides mijiedarbībai un aicina to uzlūkot mākslinieku acīm. Pirmoreiz norisināsies arī “Ūdensgabali” bērniem.

Festivāla programmu koordinatore Viktorija Kasparoviča atklāj, ka svētku noskaņās veidotajā, vērienīgajā festivāla programmā paredzētas Baltijas valstu kuratoru prezentācijas, videodarbu izstādes, audiovizuālās performances un darbu izlases no pasaulslavenām kustīgā attēla un digitālās kultūras platformām.

Festivālu atklās itāliešu kurators Lorenzo Gerbi, prezentējot starpvalstu projektu “Rīgas urbānais ekrāns”, kurš tapis sadarbībā ar Vācijas “Interactionfield” pilsētvides mediju izpētes platformu. Projektā ir apkopotas kustīgā attēla izlases no pasaules lielākajiem pilsētvides ekrāniem – parki, skvēri un laukumi, ēku fasādes, tirdzniecības centri – tās jau ir novērtējuši vairāki miljoni skatītāju.

“Izlasē apvienotas divas tēmas – pilsēta kā mūsu ikdienas konteksts un pilsēta kā dzīva būtne – sava stāsta centrālais tēls,” atklāj V. Kasparoviča. Programmās, kuras tiks izrādītas 15. un 16. augustā, būs gan islandiešu dziedātājas Bjorkas video “Mutual Core”, “Urbani Tide” (“Screencity” festivāls, Norvēģija) kustīgā attēla izlase, “Paf” festivāla (Čehija) animētās pastaigas cauri simboliskām un īstajām pilsētām un citi atradumi no visdažādākajām pasaules malām. Piektdienas vakaru turpinās mākslinieces “Waterflower” ēteriskā audiovizuālā performance, kurai sekos vairāku īsfilmu programmu parādes.

Pirmās dienas fokusā – pasaules visabstraktākā festivāla “Punto y Raya” (Spānija) krāsu un kustības pilna, jaunākā 2014. gada programma. Ar moto “Nekāda attēlojuma! Tikai Punkti un Līnijas!”. Vairākas videoizlases būs skatāmas arī brīvdabas kinoseansos, bet pirmās dienas vakaru noslēgs dīdžeja Mārtiņa Ratnika audiovizuālā performance.

Festivāla otrajā dienā norisināsies Baltijas valstu kuratoru Egles Mikalajūnes (Viļņa) un Stena Ojave (Igaunija) saruna par videomākslas un urbānās kultūras mijiedarbību. “Par sarunas galveno tēmu kļūs modernā pilsēta un tās ģeogrāfijas, dzīves ritmu un faktūru daudzveidība mākslinieku acīs,” atklāj V. Kasparoviča. Prezentācijām sekos arī kuratoru īsfilmu programmu parādes, un tās sniegs apjomīgu pārskatu par šobrīd nozīmīgākajiem vārdiem Lietuvas un Igaunijas videomākslas jomā.

Kronvalda parkā būs skatāmas arī Austrālijas visprogresīvākā digitālās kultūras festivāla “Pause Fest” īsfilmu izlases. Programmā, kura tika veidota speciāli festivālam “Ūdensgabali”, izskan vairāki šobrīd aktuālākie vārdi pasaules digitālās kultūras jomā, un tā ir iedvesmota ar kosmopolītiem attēliem un urbānām noskaņām. Otrās festivāla dienas noslēgumā – krāšņa un enerģijas pilna audiovizuālo performance Pilsētas kanāla krastā.

Festivāla trešajā dienā, 17. augustā, pirmo reizi norisināsies arī festivāls “Ūdensgabali” bērniem. Uz AB dambja būs radošas darbnīcas visai ģimenei, visjaunākos festivāla viesus iepazīstinot ar stopkadra filmu veidošanas tehniku. Sadarbībā ar Londonas Animācijas filmu festivālu LIAF (Lielbritānija) notiks arī vairāki brīvdabas animācijas īsfilmu kinoseansi, kā arī latviešu mākslinieku darbu parāde.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+