×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Emīls, Egita, Monvīds
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
23. jūlijs, 2016
Drukāt

Uldis Šmits: Urīna un politiskās analīzes (10)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Pirms Rio spēlēm izvērtušās diskusijas rada iespaidu, ka Pasaules antidopinga aģentūra jeb WADA savā darbības laukā – sportā – rīkojas krietni enerģiskāk nekā politiskās organizācijas, kas uzņēmušās uzraudzīt starptautisko tiesību normu ievērošanu. Lai gan var strīdēties par aģentūras ierosinājumu atstādināt Krieviju no starptautiskām sacensībām, kamēr šīs valsts sportā nenotiks “kultūras pārmaiņas”. Jo “kultūru” (dopinga masveida lietošanu) nosaka valdošais režīms, un ir diezgan problemātiski par to uzkraut atbildību atlētiem, kuri pārkāpumus nav izdarījuši vai, sacīsim, kuru sportiskajā karjerā tādi nav konstatēti.

Protams, WADA ziņojumā ietvertie atzinumi par laika periodu no 2011. līdz 2015. gadam ir ārkārtīgi zīmīgi, īpaši attiecībā uz Krievijas specdienesta (FDD) iesaistīšanos mahinācijās ar urīna analīžu paraugiem. Liecības par tām droši vien ieies ne vien sporta, bet arī politiskajā vēsturē un, starp citu, dos mums iemeslu atcerēties, kāpēc Soču olimpiskajās spēlēs Latvija palika bez zelta medaļām.

Tomēr jāsecina arī, ka savā ziņā simboliskā un sociālos tīklus uzjautrinājusī čekas mantinieku ņemšanās ar urīnu ir sacēlusi pasaulē lielāku troksni nekā viņu manipulācijas ar radioaktīvo poloniju, kuru rezultātā 2006. gadā Londonā tika nogalināts Aleksandrs Ļitviņenko. Šā gada sākumā beidzot publiskotais ziņojums par šo faktu, ja salīdzina ar WADA dokumentu, bija daudz detalizētāks, turklāt britu izmeklēšanas komisijas priekšsēdētājs tiesnesis Roberts Ouens, ņemot vērā “pieejamos pierādījumus un analīzi”, norādīja, ka nogalināšanas operāciju “iespējams, apstiprināja” toreizējais FDD vadītājs “Patruševs un arī prezidents Putins”. Tā dēvētās starptautiskās sabiedrības reakcija šajā sakarā bija rēna, un, izņemot Londonu, Eiropas oficiālo aprindu reakcija – gandrīz nekāda. Piemēru uzskaitījumu varētu turpināt, iekļaujot tajā dažādu komisiju vai citādu instanču pēdējo pāris gadu gaitā sastādītus ziņojumus, kas skar Kremļa politiku: Krimas tatāru stāvoklis Krievijas anektētajā Krimā, Malaizijas pasažieru lidmašīnas notriekšana virs Donbasa un ar šīs lietas izmeklēšanu saistītie kiberuzbrukumi Nīderlandes Drošības padomes datoriem, situācija Austrumukrainā, kur jau gājuši bojā vismaz desmit tūkstoši cilvēku. Arī viss nosauktais un vēl daudz kas cits izriet no valstiskā līmenī organizētām un koordinētām darbībām.

Būtībā tādām pašām, ko, aprobežodamās ar savu kompetences jomu, mazliet atsegusi Pasaules antidopinga aģentūra.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. Nesaprotu, kas te ko diskutēt ar vienu aprobežotu migrantu.

  • Так вас никто и не просит. Тем более, блистаете вы только собственной ограниченностью.

 2. Politiskā analīze- neglābjami pērkams skribents. Visi WADA saecinājumi balstās uz viena pārbēdzēja liecībām, kurš pats turklāt pirms tam bija veicis krimināli sodāmas darbības. Varbūt tāpēc arī aizbēga. Par Ļitviņenko vispār sanāk komēdija. Vai tiešām FSB nav neviena ķīmiķa, kas zinātu, ka polonijs atstāj neizdzēšamas pēdas, turklāt ļoti kaitīgs pašiem izpildītājiem? Kur tad paliek dūriens ar lietussargu, alpīnistu cirvītis vai pūšamtrubiņa ar kurāres indi? Vai pāris šāvienu no pamestas grāmatu noliktavas loga; plastikāta sprāgstviela zem vadītāja sēdekļa? Tā tikai Kārters mēģināja atbrīvot ķīlniekus Irānā.

 3. – Дедушка, дедушка, а что ты делал, когда служил в ФСБ? Ловил шпионов и ходил в разведку в тыл врага?
  – Нет, внучек. Я служил в самом главном, самом секретном подразделении. Я, внучёк, спортсменам в пробирки ссал!
  Словом, мы догадывались, что России ударила в голову моча, но не хватало фантазии предположить, что она из хранилищ ФСБ.

  • Вам, как заслуженному сантехнику, эта тема близка и понятна, раз вам так нравится в ней ковырятся. Ну вот, и плавайте с удовольствием в этом во всём. Удачи вам.
   Большой спорт уже давным давно превратился в соревнование американских фармацевтических компаний и китайской народной медицины. А ВАДА так просто лоббирует продукцию именно американских компаний, и именно потому и не запрещает их. Амстронг тому яркий пример и астматическая сборная Норвегии по биатлону тоже.

 4. «Всё смешалось в доме Облонских…». Очередной заказной «высер» автора. Это, простите, не журналистика, это голая пропаганда в чистом виде. Тут вам и допинговый скандал, и Литвиненко с полонием, и Малазийский самолёт, и судьба несчастных Крымских татар, и конечно же «злой и ужастный» Путин. Всё это автор умудрился запихать в несколько десятков строк даже не утруждая себя никакими доказательствами.
  А между тем, весь доклад ВАДА основан на показаниях всего одного свидетеля, с весьма не ординарной и даже сомнительной репутацией. Эта же организация выдвигала против него обвинения в умышленном уничтожении проб, против него было возбуждено уголовное дело за ввоз в Россию запрещённых препаратов и их распространение. Этот человек работал на крупные фармацевтические компании и был их лоббистом. Можно ли безоговорочно ему доверять?!
  Английский суд не установил в деле Литвиненко никакой (!) связи с ФСБ. Все эти слова «pieejamos pierādījumus un analīzi», «iespējams, apstiprināja», всего лишь личное мнение судьи (!), но не суда.
  Расследование крушения малазийского самолёта тоже ещё не закончено. И только одному автору уже всё понятно.

  • peredasts grafists Atbildēt

   Gan viena roka nogurs, tad turpini ar otru… paņem palīgā arī d!ldo…

   • Грубость и хамство – это не аргумент! Это показатель уровня культуры. У вас, как и у автора, достоверных аргументов не имеется.

  • Так ЗАМОЧУ В СОРТИРЕ или ЗА МОЧУ В СОРТИРЕ? За что там ордена вам дают?

   • Вот уж не знаю за что у вас в стране орден трёх звёзд дают. Вам виднее. Предполагаю, что за громкое гавкание в сторону России. Хотя, после высказываний г.Трампа, я бы на вашем месте призадумался. Такое поведение может и не оправдаться.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Priekšvēlēšanu cīņu kompromatu uzlidojums

Tuvojoties Saeimas vēlēšanām, kas notiks 6. oktobrī, arvien asākas kļūst partiju priekšvēlēšanu cīņas. Vieni politiķi videoklipos un sociālajos tīklos rāda dažādus “kompromatus” par citiem politiķiem un sola tos nest pārbaudei uz Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju, otri atbild ar to pašu vai sola vērsties policijā par goda un cieņas aizskaršanu, vai aicina Drošības policiju pārbaudīt konkurentu iespējamu saistību ar kaimiņvalsts specdienestiem.

Kā vērtējat Saeimas deputāta Artusa Kaimiņa aizturēšanu?
Draugiem Facebook Twitter Google+