×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
28. janvāris, 2013
Drukāt

Uz arhīvu!

wedding

Latvijas PSR Augstākā tiesa 1965. gada 18. martā šķīra manu laulību. Man un vīram vajadzēja samaksāt 25 rubļus valsts ienākumos. Tā kā nesamaksāju šo summu un šķiršanās dokumentus nesaņēmu, laikam laulība neskaitās šķirta. Vai, tagad samaksājot, ir iespējams pie notāra iegūt šķiršanās dokumentu un cik tas varētu maksāt?
 Eglīte Dobeles novadā

 

Vispirms vajadzētu doties nevis pie notāra, bet gan uz to dzimtsarakstu nodaļu, kur varētu glabāties ieraksts par jūsu laulības reģistrāciju un lūgt izsniegt atkārtotu reģistrācijas faktu apliecinošu izziņu. Likums nosaka, ka atkārtotu laulības, dzimšanas un miršanas apliecību vai civilstāvokļa reģistrācijas faktu apliecinošu izziņu izsniedz (izsūta) dzimtsarakstu nodaļa, kas glabā šo reģistru, vai Tieslietu ministrijas Dzimtsarakstu departamenta arhīva nodaļa. Tur glabājas arī civilstāvokļa aktu reģistra ierakstu otrie eksemplāri. Dzimtsarakstu departamenta arhīva nodaļa sniedz atbildes uz juridisko un fizisko personu iesniegumiem.

Ja jūsu laulība tomēr skaitīsies šķirta, izziņā par to noteikti būs norāde. Tieslietu ministrijas Dzimtsarakstu departamenta arhīva nodaļa atrodas A. Čaka ielā 38a, Rīgā, LV-1011, tālr. 67830682, 67830684. Apmeklētājus pieņem pirmdienās no plkst. 12 līdz 19, pārējās darba dienās – no plkst. 9 līdz 15.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+