×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.7°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
26. novembris, 2014
Drukāt

Egils Līcītis: Ja nepārnāku, uzskatiet, ka esmu kritis kā vienotībnieks (5)

Foto-LETAFoto-LETA

Ko gaidām no “Vienotības” decembra kongresa? Īsā atbilde ir – pārliecinošu, pamatotu politiskās līderības atspoguļojumu un apliecinājumu, ka valdošās partijas laiva ir piemērota ārkārtējiem uzdevumiem ar labiem stūrmaņiem un iezīmētu kursu, lai neļautos ierauties negantā straumē. Arī to, lai ir spraigas un asas, nevis košļājamās gumijas debates.

Dzīves ziedu laikos “Vienotības” stiprās puses bija atvērtība, eiropeiskums un tiesiskuma izcelšana pāri visam. Cīņā ar oligarhiem un pret naudas varu politikā biedri devās kā uz pēdējo kauju, rakstot – ja es nepārnāku, uzskatiet, ka esmu kritis kā “vienotībnieks”. Lētticīgākiem vēlētājiem partijas vārds bija pieņemams kā toponīms. “Vienotība”. Tur iemājo godīgums! Citām partijām nāvējoša slāņošanās “Vienotībai” bija kā spēka avots. Darbojās “profesori”, lietussargu grupa, nacionāli noskaņotie, bet katrs sektors nesa punktus, no kuriem veidojās pieklājīga partijas ietekmes un vēlētāju atbalsta summa. Cilvēki bija ar mieru pat uz kredīta dot balsis šim “spēkam”.

Daudz ūdeņu pārskrējuši, “Vienotības” dzīvē nācies pāršķirt daudz neglītu lappušu. Āboltiņas ganītā savienība ieplaisājusi, ir iekšpartijiska rūgšana, ir rosīgas jaunās “Vienotības” ēkas namamātes. Savākts ievērojams pulks nelabvēļu, kuri ar izzīstiem vai vērtākiem pierādījumiem apgalvos, ka pie varas ir hunta vai “Jenotības” režīms, un uzkrītoši uzmetīs acis pulkstenim, vai nav jau laiks valdošo partiju iezārkot. Partiju pametuši ne mazums to, kuri stāvēja pie dibināšanas šūpuļa, un itin loģisks ir jautājums – ar cik biedriem šodien Solvita var iet kopā zirgus zagt.

Liekas, ka kādreizējā sapņu komandā nav patriotisku, iedvesmojošu treneru kā Baumanis, uz laukuma nedarbojas profesionāli līderi kā Jurciņš no US. “Vienotība” nav labā kondīcijā. Tomēr tā ir vienīgā mūsu partija, kas jau prot sasiet kurpju šņores bez pieaugušo palīdzības, tāpēc iztur (ne)esošo konkurenci. Kas palīdzēs izrausties no nepatikšanām, atteikties no kroplībām, piemēram, no aptaukošanās, kad tīkamas šķiet mājas dzīves ērtības un komerciālās intereses? Slavens dakteris vai tautas medicīna? Penicilīns vai propoliss?

Lai gan netrūkst “draugu”, kuri gribētu mazgāt Āboltiņas partijas veļu, varbūt viņi paši vēlas sākt jaunu dzīvi ar tīrākām un izgludinātākām drēbēm. Kongresā parādīs papildinājumu – Piebalgu. Iespējams, atgriezīsies Štokenbergs. Ideoloģija, ticība nav bijis “Vienotību” raksturojošs lielums, bet nederētu palikt pavisam par neaprakstītu dēlīti. Jaunbiedrs Piebalgs ieteicis sabiedrībai uzskatīt “Vienotību” par konservatīvu organizāciju. Varētu jautāt – ko tad tur dara liberāls grupējums? Nu jā – ja liberālas sievietes ielaižas ar konservatīvajiem, tad pašas zina, kāpēc, un pašas par to atbildēs. Taču kongresā labējums jāapliecina. Solvitai jāņem aiz olām un jāsavalda tie, kas dzīrušies ālēties Eiropraidā, niecina latviskumu, piedalās sorosītu spiegšanā un atgrūž pavisam normālu latviešu balsis. Jālaiž pie vārda ierindas biedri, ne tikai briselieši.

Kongresa noslēgumā jāpaveras glītam un cilvēkus nomierinošam skatam – “Vienotība” var! – nevis kā pēc kaņepju audzētāju un lietotāju konferences. Jārada iespaids, ka jaunie vadības orgāni pasūtīs nevis 1000, bet 10 000 km kabeļa attīstībai un izaugsmei. Ka ne vien cilvēks, bet vesela partija spēj mainīties un nekļūt par slikto ieradumu vergu. Vai “Vienotība” to spēj? Diez vai.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Šis silesstrēbēju klubiņš Atbildēt

    izskatās, ka tuvojas savam loģiskajam galam. Lai tad nu bez mokām tas tā ātrāk arī notiek!

  2. Janka! Dibini progresīvu un demokrātisku partiju! Parādi , kā vajag!

  3. Uz autora jautājumu, kas notiek, ja liberālas sievietes ielaižas ar konservatīvajiem, atbilde ir skaidri saredzama: ciniska demagoģija un skaļa grūstīšanās ap sili!

  4. Tagad jau vienotību dēvē par .. partiju,-konservatīvi,bet patiesi.KO NU?

  5. Vienotība viemēr ir bijusi mazskaitlīga,izteikta siles partija.Kur autors ir spējis saskatīt vienotībā kaut ko progresīvu un demokrātisku nav īsti saprotams.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Vai viņš nelika iedarbināt piekto pantu?

Piektdien, 15.jūnijā, svētku rīkotāji informēja par drošības pasākumiem gaidāmajos XXVI Vispārējos latviešu dziesmu un XVI Deju svētkos. Papildu finansējums kārtības un drošības uzturēšanai tiekot atvēlēts katros svētkos, un šogad tiem novirzīti 790 750 eiro. No kopējās dotācijas vislielākā daļa – 308 276 eiro – novirzīta Iekšlietu ministrijai.

Svētku laikā darbosies arī Operatīvās vadības grupa, kuras pienākums būs rīkotāja vārdā nodrošināt pasākumu nepārtrauktu un preventīvu drošības vadību un, ja nepieciešams, arī ārkārtas situācijas vadību. Svētku pasākumos iesaistīšot arī Nacionālos bruņotos spēkus, jo, pastāvot aizliegumam par dronu izmantošanu svētku koncertos, armijas speciālistiem atbilstoši likumam būs tiesības lidaparātus neitralizēt vai notriekt.

Vai šogad Jāņu svinēšanai nebūs par maz laika?
Draugiem Facebook Twitter Google+