×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.1°C
Janīna, Linda
Pirmdiena, 20. augusts, 2018
10. oktobris, 2017
Drukāt

Uz Rīgas Stradiņa universitātes rektora amatu divi kandidāti (2)

RSU_Stradina universitate_LET

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) rektora amatam pieteikušies divi kandidāti – Augstākās izglītības padomes priekšsēdētājs Jānis Vētra un RSU Doktorantūras nodaļas dekāns Aigars Pētersons.

Kā aģentūra LETA uzzināja augstskolā, Pētersons dzimis 1959.gadā. Viņš ir habilitēts medicīnas doktors, profesors un RSU strādā kopš 1984.gada. Pētersons izstrādāji 435 zinātniskās publikācijas, kā arī četrus izgudrojumus. Profesora vadībā promocijas darbu aizstāvējuši deviņi doktoranti. Pētersons bijis RSU Bērnu ķirurģijas katedras vadītājs, savukārt patlaban viņš ir Doktorantūras nodaļas dekāns.

Pētersons ir arī Bērnu klīniskā universitātes slimnīcas valdes loceklis. Iepriekš bijis arī Saeimas un Rīgas domes deputāts.

Vētra tāpat dzimis 1959.gadā. Vētra arī ir habilitēts medicīnas doktors un profesors. Viņš RSU strādā kopš 1998.gada. Vētras uzskaitē ir 379 zinātniskās publikācijas, piecas autorapliecības. Profesora vadībā promocijas darbu aizstāvējuši 14 doktoranti. Vētra jau ir ieņēmis RSU rektora amatu, augstskolu vadot no 1999.gada līdz 2007.gadam.

Tāpat Vētra bijis Latvijas Zinātnes padomes loceklis, kā arī iepriekš veicis Saeimas deputāta pienākumus.

Patlaban augstskolas rektors ir Jānis Gardovskis. Viņa pilnvaras RSU rektora amatā beigsies šī gada nogalē, iztekot otrajam termiņam rektora amatā. Jauna RSU rektora vēlēšanas paredzētas 9.novembrī.

Saskaņā ar Augstskolu likumu un RSU Satversmi rektoru uz pieciem gadiem ievēl RSU Satversmes sapulce un apstiprina Ministru kabinets.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Super! Pētersons ir progresīvi domājošs.

  2. Šī ir pretīga universitāte! Atbildēt

    pretīga vieta ir šī stradiņa universitāte. Tā ir glābiņš, patversme visiem homosovjeticus – padomju okupācijas laika kolaborantiem, kas Latviju ienīst. (piem. komunisti ilga kreituse; dainis zelmenis – čekists, padomju spiegs, lasiet: “Čekisti pieloka vēderus ” 31.augusts (2011, NRA) ). Un vēl, tā ir patversme visiem tiem , kuri neieredz latviešu kosmosu, valodu (piem. sergejs kruks un hanovs). Lasiet ‘profesors’ Hanovs – noliedz Latviju kā nacionālu valsti rakstā ‘Profesors skaidro latviešu nācijas nedrošību un vājumu” 2012. gada 10. septembris, Apollo. Lasiet par ‘profesora’ sergeja kruka rakstu, kur šis ķēms aicina cīnīties pret latviešu vērtībām (lasiet: “Turēšanās pie iesīkstējušām kultūras paradigmām neļauj Latvijai kļūt modernai”, 2010. gada 25. aprīlis). Tāpēc nav jābrīnās, ka notiek krievu valodas uzspiešana studentiem mācību procesā (“ir” raksts ““Padomju laiki” Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātē , 29 jūlijs, 2015). Stradiņa universitāte auklē arī neoliberālismu – Anda Rožukalne un Edijs Šauers, kuru aprobežotība neļauj sprast, ka nojēgums “brīvība” nenozīmē visatļautību. Neoliberālisms ir līdzīgs komunismam un nav brīnums, ka šī – stradiņa universitāte – ir pajumte visiem Latvijas kaitēkļiem. Vēl tikai jāpiemin, ka Stradiņa universitātes rektors nopircis dzīvokli Kanāriju salās par 200 000 eiro

Draugiem Facebook Twitter Google+