×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.0°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
16. aprīlis, 2015
Drukāt

Uz Saulkrastiem – tuvāk saulei (4)

Foto - Mārīte KančaFoto - Mārīte Kanča

Ir vietas, kur saule spīd biežāk nekā citviet, bet kur laik­apstākļi spēj arī krasi mainīties pat dažu simtu metru rādiusā. Nepilnu 50 kilometru attālumā no galvaspilsētas Rīgas līča piekrastē atrodas Saulkrasti, ko der apmeklēt kādā brīvdienā vai nedēļas nogalē.

Pilsētu šķērso četras upes un tur atrodas Latvijā garākā – 17 kilometri – pludmale, ko iecienījis ne viens vien vēja ķērājs – kaitotājs. Ne tikai tas vien Saulkrastus padara par vienu no interesantākajām vietām Latvijā.

Rudens un ziemas periodā Saulkrastos dzīve rit klusā un mierīgā gaisotnē, taču pavasarī līdz ar pirmajām siltajām dienām pilsēta sāk pārvērsties skudrupūznī, jo durvis ver pludmales kafejnīcas, sezonu atklāj mūzikas un deju klubs “Katrīnbāde” un pastāvīgo nepilnu 7000 iedzīvotāju skaits vasaras sezonā palielinās līdz pat 50 tūkstošiem. Un izbrīnam šeit nav vietas, jo, pirmkārt, līdz Saulkrastiem ir ērti nokļūt ne vien ar savu braucamrīku, bet arī ar vilcienu (ceļā aptuveni stunda) vai autobusu (der ne tikai Saulkrastu, Zvejniekciema autobusi, bet arī tie, kuru galamērķis ir Limbaži un Ainaži; ceļā aptuveni pusotra stunda). Otrkārt, es teiktu, galvenokārt, Saulkrastos ir nudien daudz ko redzēt un izbaudīt.

Pievienot komentāru

Komentāri (4)

  1. – Inčupes Baltā Kāpa /dabas aizsargājamais objekts/ mums vienīgā tāda Kāpa pamazām noārdās un iet bojā !!! To veiksmīgi paveic vētras, ūdens un viļņi…….! Steidzami jāveic BaltāsKāpas pamatnes nostiprināšana ar koka pāļiem, kā Daugavā pie Ķīpsalas krastu, vai arī savādāki ?!!! Citādi ļoti daudzajiem Inčupes BaltāsKāpas viesiem-tūristiem un kāziniekiem vairs nebūs ko redzēt…..! Darīsim kaut ko vairāk Mūsu Inčupes Baltās Kāpas labā !!! –

    • Nekavējoties samazināt antropogēno slodzi, jo arī tā būtiski bojā zemsedzi. Kamēr nebija izbūvētas mākslīgās takas un skulptūras, šūpoles utt…, tikmēr cilveki izklaidus pārvietojās un kāpa netika noplacināta kā tas ir notices pēdējos 10 gados. Tāpat tā koku dzīšana kāpā tikai palielina brukšanu un pa šīm joslām pakāpeniski kāpa brūk. Visur kur bija trepes stāvajā kāpā viss pa iedzīto stiprinājumu vietām ir nobrucis un trepju vairāk nav. Nevajag tērēt resursus, kur tas nav nepieciešams ir jaukāk vērot procesus dabā.

      • Sandra, labāk vērojiet putnus! Ļaujiet cilvēkiem, kuru vairākums ir citās domās nekā Jūs, darīt vērtīgu darbu dabas saglabāšanā. Saulkrasti, kā arī citas piejūras pilsētas, ir publiski pieejamas jebkuram Latvijas un citu zemju pilsonim. Diez kā varētu apturēt cilvēku interesi un vēlmi apmeklēt pludmali???!!!

        • Ne jau apturēt, bet samazināt un, lai izklaidus staigā, nevis visi pa vienām un tāpašām takām iznīcinot. Cilvēks ir lielākai postītājs. Diskutēt ir jāmāk nevis jānorāda kam ko darīt, jāprot uzklausīt citādu viedokli, jo ar to mēs esam bagāti. Vērot putnus nemaz nav tik slikti iesaku arī jums to darīt.

Draugiem Facebook Twitter Google+