×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
17. maijs, 2012
Drukāt

Uzņēmumi varēs saņemt ES ekomarķējumu saviem produktiem

ekomarkejums

Saeima šodien pirmajā lasījumā konceptuāli atbalstīja grozījumus Vides aizsardzības likumā, kas sniegs iespēju uzņēmumiem saņemt Eiropas Savienības (ES) ekomarķējumu saviem produktiem un pakalpojumiem Latvijā. Tāpat tika nolemts šo likumprojektu atzīt par steidzamu.

Atbilstoši izstrādātajiem grozījumiem ES ekomarķējumu produktiem un pakalpojumiem piešķirs Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārraudzībā esošais Vides pārraudzības valsts birojs, vienlaikus veicinot videi draudzīgu produktu ražošanu un izplatīšanu.

ES ekomarķējuma mērķis ir samazināt patēriņa un ražošanas radīto negatīvo ietekmi uz cilvēku veselību un vidi. Ar ekomarķējuma palīdzību iespējams popularizēt produktus un pakalpojumus, kuri atbilst augstākajiem vides standartiem un prasībām.

Tāpat grozījumi paredz, ka Ministru kabinets noteiks maksas apmēru par iesnieguma izskatīšanu ekomarķējuma piešķiršanai, produkta reģistrāciju un ekomarķējuma lietošanu, kā arī maksāšanas kārtību.

Likumprojektā minēto maksu par ES ekomarķējuma iesnieguma izskatīšanu un ekomarķējuma piešķiršanu, kā arī ekomarķējuma lietošanas maksu nosaka Eiropas Parlamenta un Padomes regula par ES ekomarķējumu.

ES ekomarķējums ir brīvprātīga sistēma, kas dibināta 1992.gadā ar mērķi veicināt tādu produktu un pakalpojumu patēriņu, kas rada mazāku ietekmi uz vidi. Produktus un pakalpojumus, kam piešķirts ekomarķējums, var atpazīt pēc ekomarķējuma logo – ekopuķītes. Logo simbolizē konkrētu vides aizsardzības, veselības aizsardzības un produktu kvalitātes standartu izpildi, kurus apstiprinājusi Eiropas Komisija.

Ekomarķējums var kalpot kā atbildīga iepirkuma atpazīstamības zīme gan biznesa attiecībās, gan individuālajā izvēlē.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+