×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
29. jūlijs, 2017
Drukāt

Uzņēmums Latgalē “uzmet” darbiniekus. Kā dabūt savu algu? (10)

Ekrānšāviņš no TV3 raidījuma "Bez Tabu" videoEkrānšāviņš no TV3 raidījuma "Bez Tabu" video

Latgales cūkkopības uzņēmuma SIA ”Cirmas bekons” darbiniekiem ilgstoši neizmaksā nopelnīto, darbinieki vērsušies pēc palīdzības populārajā TV3 raidījumā “Bez Tabu”.

Ar “Bez Tabu” komandu tiekas vairāki Ludzas novada uzņēmuma SIA ”Cirmas bekona” lopu kautuves darbinieki, dažs no viņiem uzņēmumā strādā vairāk nekā 10 gadu, viens – teju 20. Visi apgalvo, ka aptuveni 30 darbiniekiem uzņēmums ilgstoši neizmaksā algas. “Man 60 eiro pabalsts. Ar to var iztikt? Iekrājušies parādi, bez tiem nekā!” stāsta Juris.

“Bez Tabu” sazinās ar ”Cirmas bekona” valdes locekli Oskaru Liepiņu, kurš stāsta, ka uzņēmums vairākus gadus strādā ar zaudējumiem. Pamatīgs trieciens biznesam esot cūku mēris.

Kopējā parādu summa darbiniekiem, bankai, ir iespaidīga: 699 tūkstošus eiro. 178 tūkstošus eiro ir parādā valstij par nesamaksātajiem nodokļiem, vēsta raidījums.

Tiesai lūgts ierosināt tiesiskās aizsardzības procesu, ”Cirmas bekona” vadība gatavo jaunu biznesa plānu, kā nostāties uz kājām, jo nevēlas bankrotēt.

O. Liepiņš aplēsis, ka pēc grafika darbinieki nopelnīto naudu varētu saņemt divu gadu laikā.

Latgales reģionālās Valsts darba inspekcijas (VDI) Rēzeknes sektora vadītājs Māris Balters raidījumam sacīja, ka ”cilvēki saistībā ar ”Cirmas bekonu” nāk strīpām, taču mēs nevaram palīdzēt”.

”Šobrīd mēs vairs neko nevaram palīdzēt. Acīmredzot jāgaida maksātnespēja. Personīgi es neticu tam, ka [Oskars] Liepiņš uztaisīs dižu plānu, kā atbrīvoties no parādiem. Darbiniekiem šobrīd ir jāuzmanās, lai nenokavē to brīdi, kad būs maksātnespējas administrators, pie kura vērsties ar prasības pieteikumu,” ieteica VDI pārstāvis M. Balters.

Pievienot komentāru

Komentāri (10)

 1. kur valdība izlieto Uzņēmējdarbības riska nodevu,kura savulaik tika ieviesta tieši nolūkā izmantot to šādos gadījumos,kad uzņēmumam nav līdzekļu,ko norēķināties ar darbiniekiem.Nav gan dzirdēts neviens gadījums,kad kaut kas tāds būtu noticis,kaut gan šajos gados summas ir valsts ir savākusi nepavisam ne mazās.

 2. Vajag griezties kantorī Altum.Tas rūpējās lai tādi šaubīgi uzņēmumi pastāvētu un šiverē starp bankām lai visādi bosjaki saņemtu aizdevumus.Un bankas tos aizdevumu izsniedz arī jo tas Altums galvo valsts t.i.nodokļu maksātāju vārdā.Pats mimikrējis no Hipotēku bankas par galvotāju.

 3. Neko neuzmet ! .zurnālisti ,ko mētājaties ar stulbiem krievu tulkojumiem !?

 4. TO SAIMNIEKU UZRAUT UZ ZANA UN PAREJO NOLIDZINAT TAD ZINAS KA JAT CILVEKUS UN TAS IR VISUR JASAK VINUS MACIT IR BIJIS KAD PAZUD ARI BEZ PEDAM

 5. Redz, te par parādu valstij un strādājošiem VIDam nospļauties, kā zaķim stop signāls, bet no mirstīgā desmit ādas noplēsīs par neko ! Kādās šikās mājelēs dzīvo paši VIDieši “?Nu pierādiet, ka tās uzcēlāt no savas algas nopelnītās ? MUĻĶĪBAS !Vispirms esiet godīgi paši ar saviem nodokļiem, tad plijaties virsū pārējiem !

 6. Šis noteikti ir viens no tiem uzņēmumiem , kas medijos regulāri sūdzas , ka nav iespējams atrast darbiniekus , ka visi slinki , ka neviens negrib strādāt , ka vajag ievest viesstrādniekus ?

 7. Tad kāpēc šis nelietīgais vadītājs nelikvidē šo fermu, ja tā nes zaudējumus? Un vai apkārtnē vēl atradīsies kāds dunduks, kurš turpinās strādāt šajā fermā.Nebūs neviena strādnieka,ferma būs jālikvidē.Ir nu gan pacietība šiem pieviltajiem darbarūķiem

  • “Darba rūķu pacietībai” ir gauži vienkāršs izskaidrojums – citu darbu Latgalē atrast grūti. Tāpēc darbinieki pie bankrotējošā uzņēmuma turas līdz pēdējam.

 8. Interesanti, 699.000 Eiru parāds un tikai pēc vairākiem gadiem nonāk pie domas-Maksātnespēja ,restrukturizācija,norakstīšana. Darbinieku algas-Redzam ka Likumos ir Caurumi ,nevis jaraksta prasība bet maksātnespējas adm. -pirmkārt ir jasedz algu parādi darbiniekiem pēc tam …Uzņēmuma restruk. un parādu Norakstīšana.

 9. Tas VDI pārstāvis M.Baltersnav īpaši kompetents, ja rosina darbiniekiem uzņēmuma maksātnespējas gadījumā vēsrties pie administratora ar prasības pieteikumiem!

Draugiem Facebook Twitter Google+