×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
21. maijs, 2013
Drukāt

Uzņēmumu “Apple” apsūdz nodokļu nemaksāšanā

Foto - AFPFoto - AFP

Uzņēmums “Apple” ir pelnošākā kompānija informācijas tehnoloģiju nozarē, taču arī tā, izmantojot plašu ārzonu organizāciju tīklu, izvairās no nodokļu nomaksas, paziņojusi ASV Senāta izmeklēšanas komiteja. Tā atklājusi, ka firma “Apple” tādējādi nodevās valstij nav nomaksājusi vairākus miljardus dolāru.

ASV izmeklētāji noskaidrojuši, ka trīs “Apple” Īrijā esošie meitasuzņēmumi nenodarbina nevienu cilvēku, bet tiek vadīt no kompānijas galvenās mītnes Kalifornijas pavalsts Kupertino pilsētā. “Meitasuzņēmumus izvietojot tādās vietās kā, piemēram, Īrija, “Apple” patiesībā tos padarīja par bezvalstniekiem – tie tika atbrīvoti no nodokļu nomaksas, lietvedības likumu ievērošanas un pat nodokļu deklarāciju iesniegšanas,” par ASV izmeklētāju izvirzītajām apsūdzībām “Apple” ziņo laikraksts “The New York Times”. ““Apple” savu peļņu nenoguldīja ārzonās, kur ir zemi nodokļi. Uzņēmums veiksmīgi meklēja veidus, kā izvairīties no nodokļu maksāšanas. Tas izveidoja ārzonas kompānijas, kuras it kā pārvaldīja desmitiem miljardu dolāru, bet nemaksāja nodokļus,” paudis ASV Senāta izmeklēšanas apakškomitejas priekšsēdētājs senators Karls Levins. Pateicoties šiem “trikiem” un “shēmām”, kā “Apple” meitasuzņēmumu darbību raksturojuši amerikāņu likumdevēji, informācijas tehnoloģiju gigants spēja izvairīties no nodokļu nomaksas par ārpus ASV nopelnīto naudu. Pērn starptautiskās operācijas veidoja 61 procentu no “Apple” kopējās peļņas, raksta aizokeāna prese.

Tikmēr “Apple” galvenais izpilddirektors Tims Kuks izplatījis paziņojumu, kurā noraida kompānijai izvirzītās apsūdzības. Paziņojumā skaidrots, ka “Apple” ASV radījis 600 tūkstošus darbavietu un nodokļos valsts kasē pērn samaksājis sešus miljardus dolāru. Kuks arī norāda, ka “Īrijas meitasuzņēmumi tagad nodarbina četrus tūkstošus cilvēku”. ““Apple” ievēro pilnīgi visus likumus un darbojas saskaņā ar likuma garu. “Apple” maksā visus nodokļus – kā ASV, tā ārvalstīs.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+