×
Mobilā versija
Brīdinājums +20.5°C
Emīlija, visu, kalendāros, neievietoto, vārdu, diena
Otrdiena, 22. maijs, 2018
9. maijs, 2015
Drukāt

Uzvaras parkā pulcējas 9.maija svinētāji (6)

Foto-LETAFoto-LETA

Šorīt Uzvaras parkā, Rīgā, pulcējušies jau simtiem cilvēku, lai piedalītos pasākumos, kas veltīti Krievijā svinamajai “Uzvaras dienai” un nacisma sagrāvei, kā arī Otrā pasaules kara upuru piemiņai, novēroja aģentūra LETA.

Cilvēki no sabiedriskā transporta pieturvietām turpina plūst Uzvaras parka virzienā. Tie galvenokārt ir vecāka gadagājuma cilvēki ar ziediem rokās.

Ziedu nolikšanas ceremonijas priekšgalā bija Rīgas mērs Nils Ušakovs (S) ar veterānu Albertu Pāži, Rīgas domes pozīcijas deputāti, Krievijas, Ķīnas, Azerbaidžānas, Baltkrievijas un Kazahstanas vēstnieki, kā arī atsevišķi Saeimas deputāti, paši veterāni un sabiedrisko organizāciju pārstāvji. Fonā skanēja uzruna, kas vēsta, cik svarīga ir karavīru piemiņa, un karavīru slavas dziesmas. Vairākiem vecāka gada gājuma cilvēkiem acīs sariesās asaras.

Svinētājiem un arī ziedu pārdevējiem pie krūtīm piespraustas Georga lentītes. Parkā valda pacilāta atmosfēra un skan kara laika dziesmas. Uz parkā izvietotajiem ekrāniem tiek demonstrēti fragmenti no kara laika filmām.

Ieradies arī kāds akordeonists. Blakus viņam izvietots stends, uz kura rakstīts: “Slava uzvarai pār fašismu! 70 gadi. Slava veterāniem! Jūs neesat aizmirsti! Veselību un ilgu mūžu jums! Šī mūzika skan jums par godu.”

Visapkārt Uzvaras parkam un tā teritorijā ir daudz dažādu kārtības sargu – gan no privātām apsardzes firmām, ko nolīguši pasākuma organizatori, gan valsts un pašvaldības policisti. Divi policisti ar laivu pirms pasākuma sākuma pārmeklēja arī ūdenskrātuvi pie tā dēvētā Uzvaras pieminekļa.

Pie sabiedriskā transporta pieturvietām Slokas ielas un Uzvaras bulvāra krustojumā, kā ierasts, izvietojušies ziedu tirgotāji, kas piedāvā neļķes, tulpes un narcises. Savukārt parka teritorijā izvietotajās teltīs tirgotāji piedāvā dažādus ēdienus un dzērienus.

Pievienot komentāru

Komentāri (6)

 1. Vai tiešām Latvijas avīzei jāreklamē šis ienaidnieku saiets un vēl jārāda šie viepļi? Kauns!

 2. kāpēc dižajam mēram pie krūtežas nav kolorado lentenis?

 3. cerams, ka viņi nesvin čekas uzvaru, tās čekas, kas turpina slepkavot Ukrainā.
  Pēc kara bija vēl lielāks murgs, KAS TURPINĀS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! par to jau runa.
  kara beigas pasaule svinēja vakar ar piebildi, ka KARŠ NAV BEIDZIES!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 4. Skaistā pavasara dienā skaisti svētki!
  Mana vecmāmiņa līdz šim laikam piemin to dienu,
  kad viņi ar vectēvu padzirdēja pa radio, ka beidzies karš…
  “To jau neviens šodienas cilvēks nevar iedomāties, kas tas bija par murgu šis drausmīgais karš…” tā mana vecmāmiņa vēl šodien saka.

Draugiem Facebook Twitter Google+