Praktiski
Mājas mīluļi

Uzzini, kādi gardumi suņiem ir ļoti kaitīgi0

Foto – shutterstock.com

Suņus var barot gan ar gatavajiem barības maisījumiem, gan mājās gatavotu ēdienu. Bet ir lietas, kuras mīlulim dot nedrīkst nekad – un starp tām pirmajā vietā ir šokolāde. Šķietami nekaitīgais un gardais kārums var būt visai bīstams dzīvnieka veselībai.

Uz jautājumu, kāpēc suņiem nedrīkst dot saldumus, speciālisti sniedz īsu un konkrētu atbildi. Izrādās, saldumi suņiem var izraisīt diabētu, caureju, uzpūstu vēderu, aizcietējumus, acu asarošanu, spēcīgu siekalošanos un zobu veselības problēmas, kā arī vielmaiņas traucējumus.

Precīzākas regulāras saldumu lietošanas sekas nevar paredzēt pat pieredzējuši veterināri. Tāpēc labāk neeksperimentēt ar mīluļa veselību un no viņa ēdienkartes izslēgt šādus kaitīgus kārumus:

– pastilu;
– šokolādi;
– zefīru;
– karameles;
– saldējumu;
– saldo kukurūzu;
– rozīnes;
– plūmes;
– riekstus.

Saistītie raksti

Visi minētie gardumi ietilpst riskantu produktu grupā – jebkuram no tiem var būt neparedzama ietekme uz suņa veselību. Ja ir aizdomas, ka četrkājainais draugs varētu būt sacienāts ar kaut ko neatļautu, to var noskaidrot, nododot asins analīzes alergēna noteikšanai. Turpmāk dzīvniekam būs nepieciešama līdzsvarota un pareiza diēta, kurā, protams, neietilps saldumi.

Galerijas nosaukums
LA.lv