×
Mobilā versija
Brīdinājums +26°C
Vineta, Oļegs
Piektdiena, 17. augusts, 2018
22. septembris, 2016
Drukāt

Uzzini, kāda būs burtnieciešu dāvana Latvijai simtgadē

Foto - LETAFoto - LETA

Ilustratīvs foto

Lā dāvanu Latvijas simtgadē Meža dienu ietvaros, sestdien, 24.septembrī, Valmiermuižas pils parkā tiks iestādīti 100 sārti un balti rožu krūmi, informē Burtnieku novada dome. Rozes Latvijas karoga krāsās pils parkā tiek stādītas, lai atjaunotu vēsturisko puķu dobi, kas savulaik ir bijusi šā parka rota.

Valmiermuižas pils parkā tiks izveidoti rožu krūmu stādījumi, atjaunojot parkam tā zudušo elementu – puķu dobi –, kas Valmiermuižas pils medību rezidences dārzā atradusies 18. gadsimtā. Plānots, ka divu gadu laikā rožu stādījumi varētu pietiekami sakuplot, lai pilnā krāšņumā priecētu parka apmeklētājus 2018.gadā, kad Latvija svinēs savu simto dzimšanas dienu.

Vienlaikus sārtie un baltie rožu stādījumi būs veltījums Valmiermuižas kādreizējai saimniecei un īpašniecei ģenerālienei Magdalēnai Elizabetei fon Hallartei (1683 – 1753). Viņa bija pirmā sieviete, kas būtiski ietekmējusi ne vien latviešu, bet arī Eiropas vēstures likteņus.

Viņas atbalsts bija izšķirošs pirmās latviešu garīgās atmodas (1739) nodrošināšanā, kā rezultātā latviešu sabiedrība mainījās un tika likti pamati vēlākās nācijas un valsts izveidei. Ar M. E. fon Hallartes rūpēm, tika izveidots pirmais latviešu skolotāju seminārs un pirmā latviešu organizācija – brāļu draudze. Pateicoties brāļu draudžu darbībai un M. E. fon Hallartes ieguldījumam 18. gadsimta beigās Vidzemes latvieši un igauņi kļuva par visizglītotākajiem zemniekiem tā laika Eiropā.

Burtnieku novada pašvaldība Latvijas Pašvaldību savienības organizētajās Meža dienās piedalījusies jau vairakkārt. Šā projekta ietvaros, atjaunota gan ozolu aleja Burtnieku pagastā, gan vēsturiskie liepu alejas stādījumi Burtnieku parkā. Lai turpinātu novada vēsturisko parku sakopšanas darbus un atjaunotu šo parku kultūrvēsturisko vērtību, šoreiz košākas tiks padarīts Valmiermuižas pils parks.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+