Mobilā versija
+1.6°C
Austris
Svētdiena, 22. janvāris, 2017
8. jūlijs, 2014
Drukāt

Vācija plāno iekasēt maksu no ārzemniekiem par autoceļu lietošanu

Foto: FotoliaFoto: Fotolia

Vācija varētu sākt prasīt maksu par valsts autoceļu lietošanu ārvalstu transporta līdzekļu vadītājiem.

Autoceļu lietošanas nodeva ārzemniekiem spēkā varētu stāties 2016. gadā.

Vācijas transporta ministrs Aleksands Dobrints pauž viedokli, ka šādas nodevas ieviešana ļautu Vācijai četru gadu laikā iekasēt 2,5 miljardus eiro.

Plāns paredz ieviest vienreizēju nodevu desmit eiro apmērā par autoceļu lietošanu uz desmit dienām, kā arī gada maksu simts eiro apmērā.

Paredzēts, ka nodeva būs jāmaksā arī Vācijā reģistrēto transporta līdzekļu īpašniekiem, tomēr viņiem samaksātā summa tiks kompensēta, attiecīgā apmērā samazinot automašīnu nodokli.

Šīs ieceres kritiķi gan norāda, ka tā ir pretrunā ar Eiropas Savienības antidiskriminācijas noteikumiem.

Bažas par šī nodokļa ieviešanu jau paudušas Austrija un Nīderlande, tikmēr Dobrints uzsver, ka Vācijas plāns nepārkāpj ES tiesību normas.

Sagaidāms, ka autoceļu lietošanas nodevas ieviešana Vācijā tiks apstiprināta jau šogad.

Pievienot komentāru

Meja kļūs par pirmo ārvalstu līderi, kas tiksies ar TrampuLielbritānijas premjerministre Terēza Meja nākamnedēļ kļūs par pirmo ārvalstu līderi, kas tiksies ar jauno ASV prezidentu Donaldu Trampu pēc viņa inaugurācijas, sestdien paziņoja Baltā nama administrācija.
Interneta hits Igaunijā: "Esmu krievs, bet mīlu Igauniju" (6)Igaunijas interneta lietotāju vidū lielu interesi dažu dienu laikā izpelnījusies Narvas repera Jevgeņija Ļapina igauniski un krieviski dziedātā dziesma “Olen venelane” (“Esmu
Draugiem Facebook Twitter Google+