Pasaulē

Vācijas cīņas sporta skolās darbojas Krievijas izlūkdienesta šūniņas 16

Vācijas drošības dienesti uzmana cīņas sporta skolu tīklu, kurā atbilstoši drošībnieku ziņām darbojas Krievijas izlūkdienesta šūniņas, vēsta vācu žurnāls “Focus”.

Tas, ka skolām, kurās tiek mācīta cīņas māksla “Systema”, ir tieši vai netieši kontakti ar Krievijas specdienestiem, Vācijas drošības dienestiem ir bijis zināms vairākus gadus, bet pēdējā laikā vairojušās bažas, ka savervētie varētu plānot nekārtības.

Skolas tiek turētas aizdomās, ka tās vervē karavīrus, policijas un tieslietu struktūru darbiniekus ar mērķi attīstīt tīklu un iegūt informatorus.

Skolas darbojas 30 Vācijas pilsētās un tās pat “neslēpj savus sakarus ar Krievijas specdienestiem”, norāda izdevums.

“Ar visu mūsu liberālismu mēs ar šādu risku drošībai nevaram samierināties,” žurnālam atzina avots Federālajā Konstitūcijas aizsardzības dienestā.

Drošības jautājumu eksperts Dmitrijs Hmeļņickis izdevumam “EUobserver” pieļāvis, ka “guļošās šūniņas” var tikt aktivizētas pirms septembrī gaidāmajām Bundestāga vēlēšanām.

“Viņi var censties destabilizēt situāciju. Piemēram, aicināt uz vardarbību valdības pretinieku mītiņu gaitā,” viņš brīdināja.

LA.lv