×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.6°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
1. jūlijs, 2013
Drukāt

Vai automātisko veļasmašīnu drīkst pieslēgt karstā ūdens caurulei?

Foto - LETAFoto - LETA

“Vai automātisko veļasmašīnu drīkst pieslēgt pie karstā ūdens caurules? Interesējos dažādos veikalos, bet atbildes ir ļoti atšķirīgas.” 
Jānis Jēkabpilī

 

Veļasmašīnas ir dažādas, visas jāekspluatē atbilstoši instrukcijai. Ja tur paredzēts pirkumu pievienot aukstajam ūdenim, tā arī jādara. Mašīna līdz vajadzīgajai temperatūrai pati uzkarsēs ūdeni veļas mazgāšanai, bet skalošanai izmantos auksto ūdeni.

– Ja šādai mašīnai pievienos karsto ūdeni, tā veļu nevarēs izskalot, jo šim nolūkam izmanto tikai vēsu – tā ieprogrammēta. Cita lieta ir tā saucamās angļu veļasmašīnas, kuras paredzēts pievienot karstā un aukstā ūdens caurulēm. Veļu tās mazgā ar karsto no vienas caurules un skalo ar auksto no otras. Priekšrocība ir tāda, ka ar elektrību uzsildīts ūdens izmaksā dārgāk, nekā no karstā ūdensvada ņemtais, un katra mazgāšanas reize iznāk lētāka, – stāsta veļasmašīnu remonta meistars Ziedonis Rogs.

Divcauruļu tipa veļasmašīnas nopērkamas lietotu sadzīves preču veikalos, pa reizei manītas arī sadzīves tehnikas veikalos “Verners DE”.

– Lai arī šī tipa veļasmašīnām cenas ir līdzīgas kā pārējām un tās ļauj nedaudz ekonomēt elektroenerģiju, viencauruļu sistēmai ir savas būtiskas priekšrocības, jo ūdensvadā karstā ūdens temperatūra nav stabila un atsevišķu izstrādājumu mazgāšanai var nebūt piemērota. Ne velti modernie veļas mazgāšanas līdzekļi paredzēti noteiktai ūdens temperatūrai un mazgāšanas režīmam, – spriež sadzīves preču veikala “Verners DE” eksperts Mārtiņš Moisejs.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+