×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.1°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
29. janvāris, 2015
Drukāt

Vai ES sodīs Krieviju? Latvijas un Somijas prezidenti atbalsta sankciju pastiprināšanu (5)

Foto no Valsts prezidenta kancelejas arhīvaFoto no Valsts prezidenta kancelejas arhīva

Latvijas prezidents Andris Bērziņš (no labās) un Somijas prezidents Sauli Nīnisto Latvijas prezidenta vizītes pirmajā dienā Helsinkos. Bērziņu vizītē pavada arī pieci ministri un 90 uzņēmēji.

Situācijas Ukrainā pasliktināšanās dēļ Latvijas un Somijas prezidenti Andris Bērziņš un Sauli Nīnisto atbalsta sankciju pastiprināšanu pret Krieviju. Vakar Preses konferencē pēc abu prezidentu tikšanās valsts vizītē Somijā gandrīz visi žurnālistu jautājumi bija par attiecībām ar Latvijai un Somijai kaimiņos esošo Krieviju. Latvijas prezidents Bērziņš atzina, ka Somijā, tāpat kā Latvijā, cilvēki satraukti vēro, kā attīstās notikumi kaimiņvalstī, un raizējas par savu nākotni. “Latvija atbalsta sankciju paplašināšanu pret Krieviju militārajā jomā,” uzsvēra Bērziņš. Sankcijām pret Krieviju jābūt tieši saistītām ar militāro rūpniecību. Savukārt Somijas prezidents pauda pārliecību, ka Somija vienmēr ir konsekventi atbalstījusi kopējo Eiropas Savienības pozīciju un to darīs arī turpmāk, ziņo LETA.

Šodien pēc Latvijas iniciatīvas notiks Eiropas Savienības (ES) Ārlietu ministru padomes ārkārtas sēde, taču Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs pēc tikšanās ar prezidentu otrdien sacīja, ka konkrēti lēmumi par ES sankciju piemērošanu pret Krieviju vēl netikšot pieņemti: “Ceturtdien nekādu konkrētu lēmumu par konkrētu sankciju piemērošanu nebūs. Visticamāk, būs uzdevums un tiks sagatavoti priekšlikumi, par ko tālāk varētu lemt vai nu Ārlietu padome 9. februārī, vai Eiropadome.”

Vakar AFP, atsaucoties uz anonīmiem avotiem, vēstīja, ka ES ārlietu ministri sanāksmē šodien paplašinās individuālo sankciju “melno sarakstu”, kas izveidots Ukrainas krīzes dēļ, tomēr ekonomiskās sankcijas pret Krieviju nepaplašinās. “Mēs, iespējams, pieredzēsim to, ka Eiropas Komisijai tiek pieprasīts pievienot sarakstam vēl citus cilvēkus un izvērtēt tālāku piemērotu soļu mērogus,” ziņu aģentūrai AFP apliecinājis informācijas avots. Sagaidāms arī, ka ceturtdienas sēdē ES valstu starpā parādīsies domstarpības par to, cik stipras sankcijas Krievijai būtu nosakāmas.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Sankcijas pret Krieviju militara joma ?Par to runa Berzins .Pavisam slimi.

  2. Vai ir labi un atbilstoši valstu attiecībām šādā raksta virsrakstā lietot vārdu “sodīs”? Varbūt tas skan žurnālistiski efektīvi, taču arī pret Latvijas krieviem tas nebūtu ētiski tekts. NATO šādā gadījumā lieto vārdu – atturēt. Tāda ir mūsu kā NATO valsts politika. Francijai ir jāciena musulmaņu vērtības, mums – savu līdztautiešu vērtības.

    • Tiem pārejiem gudriniekiem, kas ciena “mūsu līdztautiešu vērtības”, iesaku iepazīties ar tāda šodienas Krievijas dzeinieka, kā A.Orlov (Orluša) sacerējumiem, ar kuriem piebāzta YouTube. Tad jūs varēsiet veidot raksta virsrakstu vel cienīgāk pret “Latvijas krieviem”.

  3. savas intereses vispirms Atbildēt

    Lai vispirms samaksā kompensācijas Latijas zemniekiem un citiem ražotājiem tik tad var Latvija ko runāt par sankcijām. Latvija un ES korumpētās Vienotības plānprāšu dēļ ir lielākā zaudētāja no šim ASV kara kurinātāju rosinātajām. Latvijai jāmācās no Izrēlas kas neatbalsta sankcijas stādot savas valsts pilsoņu interes vispirms. Pietiek latvijai būt par ASV kājslauķi un rejošu suni ASV interesēs pret Eiropas interesēm.

Draugiem Facebook Twitter Google+