×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.8°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
5. marts, 2013
Drukāt

Vai gatavojaties apmeklēt Dziesmu un deju svētkus?

Daina, 
22 gadi, klientu apkalpošanas speciāliste Rīgā:
 “Šā gada Dziesmu un deju svētkus neapmeklēšu, kaut ļoti vēlos. Gribētu būt dalībniece, nevis skatītāja. Esmu piedalījusies XXIV Vispārējos dziesmu un deju svētkos 2008. gadā ar savu deju kolektīvu. Dziesmu svētku kustību vērtēju ļoti pozitīvi. Patīk visas svētku daļas.

 

Protams, nedaudz vairāk devu un jo­projām dodu priekšroku deju sadaļai, jo pati tajā piedalījos. Tas ir neaprakstāmi skaisti. Bet katrai sadaļai ir sava odziņa. Šie svētki dalībniekiem noteikti sniedz lielisku iespēju iegūt jaunus draugus, mesties nedēļu garā piedzīvojumā, izjust deju un dziesmu vareno spēku un, protams, sevi pierādīt. Bet skatītājiem tas sniedz iespēju redzēt un dzirdēt, cik ļoti Latvijā dzīvojošā tauta mēdz būt saliedēta gan dejā, gan dziesmā. Uzskatu, ka biļetes cena – 30 lati – ir par augstu. Manuprāt, maksimālai biļešu cenai jābūt 15 – 20 lati.”

 

Sanita Uzola, 
24 gadi, datordizainere Daugavpilī:
 “Vēlēšanās doties uz Dziesmu svētkiem ir, nav iespēju. Tā kā dzīvoju Daugavpilī, uz Rīgu “aizceļot” nesanāk tik bieži, kā gribētos, jo ir gan darbs, gan mācības. Ļoti sen esmu piedalījusies mazajos novada svētkos. Man ļoti patika, jo šādos pasākumos ir daudz pozitīvu emociju. Skatīties uz Dziesmu svētkiem no malas ir citādi, nekā piedalīties tajos. Jau tagad vien iedomājoties rodas patīkamas sajūtas, kad dzirdu dziedam “Saule, Pērkons, Daugava”. Tirpas. Manuprāt, šī ir viena no spēcīgākajām dziesmām. Dziesmu svētki sniedz kopības sajūtu. Tas ir vareni!”

 

Kristīne, 
18 gadi, Ventspils novadā:
 “Šajā vasarā noteikti apmeklēšu Dziesmu un deju svētkus, turklāt kā dalībniece. Dziedu korī, un dalība tik milzīgā pasākumā, kas vieno visus dziesmu un deju cienītājus, sniedz lielu gandarījumu. Uzskatu, ka Dziesmu svētki ir Latvijas visskaistākā tradīcija, bez kuras latvieši nebūtu laimīgi, jo tie ir svētki, kas nedēļas garumā ļauj aizmirst visas problēmas un ļauties piedzīvojumiem, turklāt izrādot arī mīlestību pret savu dzimteni. Visvairāk man patīk dziesmu daļa! Gan solisti, gan kori dzied no visas sirds. To var just! Katram ieteiktu nepalaist garām šos svētkus, tie sniedz neaprakstāmi brīnišķas emocijas!”

 

Ojārs Druvaskalns, 
55 gadi, Kultūras centra saimnieciskās daļas vadītājs Brocēnos:
 “Netaisos apmeklēt Dziesmu svētkus, jo nepatīk drūzma. Labprāt skatos televīzijā. Šajos svētkos iepriekš piedalījušies gan mani dēli, gan sieva un māte. Vienreiz arī man bija iespēja piedalīties, taču radās veselības problēmas. Dziesmu svētku kustību vērtēju ļoti pozitīvi – visvairāk patīk dziesmu sadaļa. Dalībniekiem un skatītājiem svētki sniedz nacionālo pašapziņu un kopības sajūtu.”

 

Aija Socka, 
42 gadi, bijusī skolotāja un žurnāliste Rugāju novadā:
 “Dziesmu un deju svētkus neplānoju apmeklēt, neesmu nekad to darījusi. Viens iemesls – attālums līdz Rīgai, kā arī darbs saimniecībā. Taču noteicošais ir tas, ka neesmu aktīva pasākumu apmeklētāja. Domāju, ka Dziesmu un deju svētki tuvāki sirdij tiem cilvēkiem, kas paši dejo vai dzied, aktīvi iesaistās kultūras dzīvē. Kopumā Dziesmu svētku kustību vērtēju atzinīgi, tā vieno latviešu tautu. Svētku norisi dažkārt esmu vērojusi televīzijas ekrānos, vairāk patīk gājiens un deju sadaļa. Svētki to dalībniekiem un skatītājiem sniedz pozitīvas emocijas, garīgu pacēlumu un dzīvesprieku.”

 

Fakti

* XXV Vispārējo latviešu dziesmu un XV Deju svētki notiks no 30. jūnija līdz 7. jūlijam. Svētku programmu veido 51 pasākums ar vairāk nekā 62 norisēm.

* Valdība 26. februārī pieņēma noteikumus par Latvijas Nacionālā kultūras centra maksas pakalpojumu cenrādi, saskaņā ar kuru XXV Vispārējo latviešu dziesmu un XV Deju svētku maksas pasākumu biļešu cenas būs no viena līdz 30 latiem, bet liela daļa svētku nedēļas norišu plānotas bez maksas.

* Deju lieluzveduma ieejas biļetes Daugavas stadionā maksās trīs, piecus, septiņus, desmit, 15, 20 un 25 latus, bet svētku noslēguma koncerta “Līgo!” ieejas biļete Meža­parka Lielajā estrādē maksās trīs, sešus, deviņus, 12, 15, 20, 25 un 30 latus.

* Biļetes tirdzniecībā būs pieejamas no aprīļa vidus izplatīšanas tīklā “Biļešu paradīze”.

Avots: LETA

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+