×
Mobilā versija
+5.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
28. maijs, 2013
Drukāt

Vai jūsu izvēli, par ko balsot pašvaldību vēlēšanās, ietekmē vēlēšanu avīzes?


Foto - LETAFoto - LETA

Ligita, strādā valsts pārvaldē:
 “Nē. Es strādāju iestādē, kas uzrauga amatpersonas. Tāpēc izvēle, par ko balsot, jau sen ir skaidra. Darba gaitā, novērojot dažādus politiskos spēkus, izveidojas viedoklis un attieksme pret dažādiem politiķiem, partijām un nav vajadzības vākt kādu papildu informāciju priekšvēlēšanu avīzēs.

Mans darbs ir saistīts ar reālo situāciju – partiju darījumiem, darbiem un nedarbiem, tāpēc varu teikt, ka vēlēšanu bukletu un avīžu informācija ir visai tālu no patiesības. Ja man tā pilnīgi atklāti jāsaka – es pilnībā neuzticos nevienam politiskajam spēkam. Savu pilsoņa pienākumu es izpildīšu un aiziešu nobalsot, taču izvēlēšos gluži vienkārši – mazāko no ļaunumiem.”

 

Jekaterina Ļebeģeva, analītiķe:
 “Nē, pilnīgi noteikti ne. Es tās pat nelasu. Izņemu no pastkastītes un uzreiz nesu uz miskasti, jo vairs neticu tam, ko tur raksta un sola. Katru reizi vieni un tie paši tukšie vārdi. Vēl neesmu izlēmusi, par ko vēlēt, un pat nezinu, vai vispār to darīšu. Vēl nekad neesmu balsojusi, kaut arī man ir pilsonība. Taču, ja arī aiziešu, mana izvēle nebūs atkarīga no reklāmām un pirmsvēlēšanu kampaņās sasolītā.”

 

Velta Tupureina, 
pensionāre, strādā zinātnes jomā:
 “Nē. Pirmkārt, tāpēc, ka viņu ir ļoti, ļoti daudz. Otrkārt, pret daudzām no partijām, kas tajās reklamējas, man ir ļoti negatīva attieksme. Turklāt dažas avīzes nāk pat trīs reizes. Nezin gan, no kurienes nākuši līdzekļi šādai izšķērdībai. Tas rada aizdomas, ka konkurence nav īsti godīga. Vakar pastkastītē bija iemests arī Lato Lapsas veidotais izdevums “Pietiek!” – man šī melni dzeltenā prese nepatīk. Iznākot pirmajai avīzei, viņš lielījās, ka šādi izdevumi būs par daudzām partijām, taču tagad redzams, ka principā viss ir pret “Vienotību”. Tas vieš aizdomas, ka nenotiek godīga spēle. Šīm vēlēšanu avīzēm neuzticos, taču pāršķirstu zināšanai. Tomēr skaidri zinu, ka manu izvēli tajās izlasītais neietekmēs. Patlaban nedaudz svārstos starp diviem politiskajiem spēkiem. Vēl pāris dienu papētīšu to personālijas un tad pieņemšu gala lēmumu.”

 

Ārija, šuvēja:
 “Nē. Es ļoti sen jau vairs neticu reklāmām. Visi šie bukleti un izdevumi ir visklajākā reklāma. Tas, ka kāds man kaut ko labu piesolīs, nenozīmē, ka par viņu atdošu savu balsi. Balstos tikai uz savu intuīciju. Pārsvarā pat neapskatu šos izdevumus, reizēm apskatos vien partijām piederīgo uzvārdus. Es apbrīnoju, ka šīs avīzes tik intensīvi sūta, jo jau sen pierādījies, ka tas neko nenozīmē un pēc vēlēšanām viss tiek aizmirsts kā nebijis. Tāda ir pirmsvēlēšanu tradīcija. No otras puses, jācitē labi zināms cilvēks: “Kā var nesolīt?” Žēl tikai, ka man, vēlētājam, šī tukšā solīšana rada neērtības. Lasīt tos iespieddarbus nav jēgas, iekurināt krāsni ar tiem arī nevar, jo nav pareizais papīrs, bet atkritumu spainis pārpildīts. Man ir savi favorīti, bet gala lēmumu droši vien pieņemšu pēdējā brīdī.”

 

Jānis Vanuška, pensionārs:
 “Neietekmē gan. Tur sarakstītas muļķības. Lielās, ka nu tikai darīs to un šito, bet, kā tiek pie siles, tā tikai ķepsē un nekādi solītie debesu brīnumi vairs ne prātā nav. Man regulāri pastkastīte pilna. Paskatos smukas bildes, palasu uzvārdus un metu ārā. Neviens jau neko sliktu par sevi neraksta, tik sit sev uz pleca un spļauj citam virsū. Bet mums jāatceras senais teiciens, ka vīru nevajag skatīt no cepures, bet darbiem. Bet kādi mūsu varoņiem darbi jeb drīzāk nedarbi, to mēs visi ļoti labi zinām. Pats vēl īsti neesmu izdomājis, par ko balsot. Es klausos radio, skatos debates un pamazām arī izlemšu. Par pašreiz pie varas esošajiem gan nebalsošu, kaut arī zinu, ka tā saucamajiem labajiem tāpat nespīd uzvara.”

 

Ludmila Loškova, bezdarbniece:
 “Nē. Esmu krieviete, un man īpašas izvēles, par ko vēlēt, nav. Vai nu tādi radikāļi, vai nekas. Es balsotu par kaut ko citu, jo arī esošajam ir daudz mīnusu, bet pagaidām arī nekā labāka, maniem uzskatiem atbilstoša nav. Vēlēšanu avīzes pašķirstu, pasmejos, uzjautrinos, un tas arī viss.”

 

 

Fakti

Sestdien, 1. jūnijā, Latvijā notiks kārtējās pašvaldību vēlēšanas 119 vēlēšanu apgabalos – deviņās republikas pilsētās un 110 novados.

Vēlēšanu iecirkņu darba laiks pašvaldību vēlēšanu dienā būs no pulksten 7.00 līdz 22.00.

Vēlētāji, kuri vēlēšanu dienā nevarēs nobalsot, var izmantot iespēju nobalsot iepriekšējā balsošanā, kas notiks: 29. maijā 17.00 – 20.00; 30. maijā 9.00 – 12.00; 31. maijā: 10.00 – 16.00.

 

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+