Kultūra
Literatūra

Vai taureņi taurē? Šodien bērnu literatūras lasījumi 0

Publicitātes attēls

Pirmdien, 24. jūlijā, dzejnieka Jāņa Baltvilka dzimšanas dienā, plkst. 11.30, Latvijas Nacionālās bibliotēkas korē (11. stāvā) notiks ikgadējie Starptautiskie bērnu literatūras lasījumi, uz kuriem aicināti bērni, vecāki un visi bērnu literatūras interesenti.

Šogad lasījumiem dots nosaukums “Vai taureņi taurē un mīdijas mīdās?”, izmantojot tēlus no dzejnieces un daudzu lietuviešu bērnu grāmatu tulkotājas Indras Brūveres-Darulienes dzejoļa. Pasākuma gaitā arī bērni varēs iesaistīties valodas spēlē un meklēt vārdus, kas slēpjas citos vārdos.

Lasījumos piedalīsies Starptautiskās Jāņa Baltvilka balvas 2017. gada laureātes – vācu rakstniece Anete Mīrsva no Hamburgas un tulkotāja Inga Karlsberga. Baltvilka balvu žūrijas eksperti viņām piešķīruši par aizkustinošo un dzīvesgudro grāmatu “Samsona ceļojums”, kas iznākusi Jāņa Rozes apgādā (latviešu izdevumu ilustrējis Mārtiņš Zutis) un veltīta zēna un suņa draudzībai.

Jaunus oriģināldarbus un tulkojumus lasīs dzejnieki un atdzejotāji Indra Brūvere-Daruliene, Kārlis Vērdiņš, Juris Kronbergs, Inese Zandere, rakstnieks Māris Rungulis, tulkotāja Mudīte Treimane.

Lasījumus organizē Latvijas Bērnu un jaunatnes literatūras padome sadarbībā ar Latvijas Nacionālo bibliotēku. Pulcēšanās LNB pie reģistratūras sākot no 11.

Jāņa Baltvilka balvas bērnu literatūrā un grāmatu mākslā pasniegšana notiek kopš 2004. gada, bet kopš 2008. gada balvu piešķir arī vienam Baltijas jūras reģiona rakstniekam un viņa darba tulkotājam. Balvas uzdevums ir fokusēt sabiedrības uzmanību uz pozitīvu mērķi – bērnu, kurš lasa interesantu un skaistu grāmatu latviešu valodā.

LA.lv