×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
10. marts, 2016
Drukāt

Vai tiešām nepienāktos atbalsts? (13)

Foto: Rīgas domeFoto: Rīgas dome

Saziņas līdzekļos izvērsta noliedzoša kampaņa pret tautfrontieša Romualda Ražuka Saeimā uz nobalsošanu virzīto priekšlikumu barikāžu aizstāvjiem vismaz pēc 25 gadiem piešķirt nelielus pabalstus. Vai barikāžu aizstāvju nīdēji ir skauģi vai tie, kas barikāžu laikā “varonīgi” sēdēja krūmos, lai paliek viņu pašu ziņā, bet aizdomas rada tas, ka pabalstu noliedzēju noliedzošo vārdu krājums visiem ir stipri līdzīgs.

Ja barikāžu aizstāvjiem to nieka pabalstu piešķiršana Saeimā tiks noraidīta ar Nacionālās apvienības un “Vienotības” deputātu balsojumu, tad tas būs signāls jaunajai paaudzei un citiem patriotiem, ka tādu Latviju, kas noliedz savus varoņus, vēlreiz aizstāvēt nav vērts gadījumā, ja te parādās “zaļie cilvēciņi”. Kāpēc aktīvie barikāžu aizstāvju apkarotāji tikpat sparīgi necīnās pret valsts izzadzējiem, valsts nodevējiem un Abrenes atdevējiem Krievijai? Gan jau vēlētāji aprakstīto gadījumu atcerēsies.

Mana meita un vēl divi jaunieši, kas strādāja laikrakstā “Diena”, augusta dienās Doma laukumā dalīja jaunākos laikraksta numurus. Kad Doma laukumā ieradās bruņumašīnas ar karavīriem un sākās šaudīšanās, omonieši pieskrēja pie jauniešiem, izrāva no rokām laikrakstus, aiz matiem norāva viņus zemē uz bruģa, piespieda automātu stobrus pie galvas, rupji lamādamies bļāva “buģet rasstrel” (būs nošaušana). Šis gadījums aprakstīts 1991. gada 21. augusta numurā. Vai tad manai meitai, kam ir četri mazi bērni, un tiem diviem jauniešiem, kas arī ir apbalvoti ar valsts apbalvojumu “Barikāžu piemiņas zīme”, nenāktos kaut vai par diviem gadiem agrāk aiziet pensijā vai kāds cits pabalsts par Latvijas aizstāvēšanu vismaz pēc jau pagājušajiem 25 gadiem.

Vilhelms Klincāns 
Jūrmalā

Pievienot komentāru

Komentāri (13)

 1. Kam maksãs un kam nē? Pēc kādiem kritērijiem? Uz barikādēm bija tūkstošiem cilvēku, vai visi ir uzskaitīti? God. Deputātu kungi, labāk gādājiet, lai sańemam civēku cienīgas pensijas sasniedzot pensijas vecumu!

 2. Mī un žē!>Ak vai! Atbildēt

  Arī politiķi paaugstina sev algas un veido sev jaunas siles ar tīru sirdi!

 3. Barikādes bija janvārī!! Augustā bija citi notikumi.
  “Mana meita un vēl divi jaunieši, kas strādāja laikrakstā “Diena”, augusta dienās Doma laukumā dalīja jaunākos laikraksta numurus. Kad Doma laukumā ieradās bruņumašīnas ar karavīriem un sākās šaudīšanās, omonieši pieskrēja pie jauniešiem, izrāva no rokām laikrakstus, aiz matiem norāva viņus zemē uz bruģa, piespieda automātu stobrus pie galvas, rupji lamādamies bļāva “buģet rasstrel” (būs nošaušana).” – autor, ja runā par barikādēm, tad par barikādēm! Nesien klāt augusta notikumus!

 4. Arī mēs ar draudzeni mājās sagatavojām maizītes,salātus un daudz ko citu nesām nesām uz barikādēm cilvēkiem,mans vīrs arī tur bija,bet mums pat prātā neienāk kaut ko prasīt,to darījām ar tīru sirdi,nedomājot par to,lai kādreiz prasītu naudu.Ražukas,nokaunies,nedomāju gan,ka tu esi tāds nabags.

 5. Šis pieprasījums jau ož tāpat kā tie varoņi pie Uzvaras pieminekļa 9. maijā.Tāpat kā kara varoņu godu nesaņēma tie, kuri aizmugurē (sievietes un bērni) bez pietiekamas pārtikas smagi strādāja, lai nodrošinātu fronti, tā arī šobrīd visi nevarēja atrasties uz barikādēm, jo bija jāstrādā (pastāv arī tāds jēdziens kā nepārtrauktā ražošana, mediķu u .c. darbs) Patiesībā barikāžu cīņas bija ne tikai Rīgā, bet arī citviet Latvijā pie stratēģiskajiem objektiem.Patiesi kauns prasīt samaksu par jebkuru savā labā paveiktu darbu! Dižie “varoņi” – diedelnieki, kāpēc tad jūs tur st’vējāt , un laikus pamanījāties pieprasīt medaļas?

 6. neķeriet uz basiem, kundziņi !!! Atbildēt

  Te tomēr vēdī
  DEMAGOĢIJA !!
  Atbalstiem
  un
  pabalstiem
  tomēr
  jānāk
  no
  CITIEM
  PARAGRĀFIEM !!!
  .
  Ja nebūtu
  simtiem MILJONU
  izkūpējuši
  melnajos caurumos
  MŪSU DZĪVES LĪMENIS
  BŪTU
  DAUDZ
  AUGSTĀKS
  !!!!!!!!!!

 7. Andris - barikāžu dalībnieks Atbildēt

  Tā ir drausmīga provokācija, un Ražuks ir stulbs.
  Ja likums uz kaut ko attiecas, tad uzrādot dokumentu, ka tu atbilsti likumā noteiktajai ļautiņu kategorijai. Šāda dokumenta nav un nevar būt nevienam barikāžu dalībniekam, jo tādu doumentu nevienam nevarēja un nedrīkstēja tolaik izdot. Bet kļūt par barikāžu dalībnieku pēc sklerozes māktu jefiņu atmiņām vai čomu angažētībai – ir NELIKUMĪGI.
  Zināms tak arī, ka barikāžu medaļas saņēmuši arī tādi, kas tur nemaz nebija…
  Un zināms, ka atalgot PATRIOTISMU ar grašiem ir aizskaroši!
  Eu, jūs visi, varas plānprāši! Rokas nost no BARIKĀDĒM!

 8. Godināsim un materiāli atbalstīsim Barikāžu Dalībniekus, tā kā” pie mums pieņemts pēc nāves”. Efektīgi un galvenais materiāli izdevīgi.

 9. Es tajā laikā ar visu sirdi ,biju pa brīvu LATVIjU,bet kādam kolhozā arī lopi bija jābaro,tad iznāk tā , tu baroji lopus ,tev nekas nepienākas,ja nebūtu lopi ,es tak ar būtu RĪGĀ uz barikādēm.Mums tiem, kuri vienkārši darba dēļ netikām ,esam vispār aizmirsti.

 10. Priecājos, ka nepieteicos un neesu reģistros. Man būtu kauns prasīt pabalstus. Biju barikādēs, taču to darīju, lai palīdzētu aizsargāt valstij nozīmīgās ēkas, nevis saņemtu pabalstus. Man toreiz bija gandrīz 16 gadi, un darbojos virtuvē, taisīju maizītes ar konservien, vārīju tēju un iznēsāju.

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Mainu 24. septembri pret 25. jūniju!

Saeima ceturtdien, 21.jūnijā, pieņēma likumu, kas paredz noteikt par brīvdienu 24. septembri, kad Latviju apmeklēs Romas pāvests Francisks. Likuma izmaiņas galīgajā lasījumā atbalstīja 68 deputāti, pieci bija pret, divi – atturējās, bet vēl astoņi balsojumā nepiedalījās. Ekonomikas ministrija iepriekš neatbalstīja šo ideju, sakot, ka Latgales uzņēmēji paši varot lemt par brīvdienu pāvesta vizītes laikā un ka viena valsts noteikta svētku diena valsts budžetam radot astoņu miljonu eiro zaudējumus. Jāpiebilst, ka šogad 23. un 24. jūnijs, kas saskaņā ar likumu ir svētku dienas, šogad iekrīt sestdien un svētdien, līdz ar to svinētājiem izpaliek papildu brīvdienas.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+