×
Mobilā versija
+5.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
19. maijs, 2014
Drukāt

Vaidavas kauss piekto reizi Leokam

IMG_4414

Par 41. Vaidavas kausa izcīņas uzvarētāju prestižākajā MX1 klasē kļuva igaunis Tanels Leoks, kurš Apes mototrasē uzvarēja piekto reizi un šajā rādītājā panāca sacensību rīkotāju Mairi Levanu.

Par igauņu ekspresi sauktais Tanels Leoks no Apes dzīvo vien pus stundas braucienā, tādēļ Vaidavas kausa izcīņa viņam ir gandrīz kā pašmāju sacensības. Līdz šim Leoka rēķinā bija četras uzvaras, tagad izcīnīta arī piektā, kas absolūtajā uzvarētāju sarakstā ļāva noķert Mairi Levanu. Leoka pārsvars trasē bija ievērojams – pirmajā braucienā viņš Dāvi Līvu apsteidza pa 33 sekundēm, otrajā – pa 24. Tātad Dāvim Līvam otrā vieta, bet mūsu vecmeistaram Laurim Freibergam – trešā.IMG_4579

Kopā ar MX1 klases rindas, kas šosezon Latvijā kļuvušas ļoti retas, kuplināja MX2 klases braucēji. Starp tiem ātrākais bija lietuvietis Armīns Jasikonis, kurš otrajā braucienā pat iespraucās trešajā vietā starp Līvu un Freibergu. MX2 klases ieskaitē otrais Kārlis Sabulis, trešais igaunis Andre Parks.

Skaļākie starti bija ekipāžu klasē, kurā Arvīda Levana vārdā nosauktās trases pakalnos devās vagot 11 ekipāžas. Kā favorīti bija Jānis Daiders un Mārtiņš Antons, taču līdz finišam otrajā vietā viņi tika vien pirmajā braucienā. Tā nu ekipāžu klasē Vaidsavas kausu atkal aizved igauņi – šoreiz Margo Sonns un Tanels Koivs. Arī otrajā vietā ziemeļu kaimiņi Keits Variks un Erki Koivs, trešie Modris Štelle un Artus Linters.

Kā ierasts, Apē skatītājus priecēja arī Zelta mopēda retro braucieni. Ātrākā tehnika un lielākā izveicība trasē bija Ingum Bērziņam, vēl nesen aktīvam braucējam, pērn Māra Rupeika ekipāžas mehāniķim. Senioru klasē līderu trijnieks bija nemainīgs – Raimonds Baltgalvis, savulaik Apes motokluba braucējs Jurijs Kovgers un Intars Janbergs. MiniMX klasē varēja uzgavilēt apēnieši – ātrākais bija Raivis Levans.

Lielbritānijas čempionāta posmā Kanadaheitas trasē Matīss Karro “Wilvo Forkrent” komandas interesēs startēja MX2 klasē. Pirmajā braucienā Matīsam tikai astotā vieta, nākamajos divos uzvaras, kas kopvērtējumā deva otro vietu.

 

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+