×
Mobilā versija
+9.8°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
21. jūlijs, 2012
Drukāt

Vairāki festivāla “Positivus” apmeklētāji saindējušies ar ēdienu

Foto-LETAFoto-LETA

Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) uzsācis epidemioloģisko izmeklēšanu saistībā ar desmit toksikoinfekcijas gadījumiem festivāla “Positivus” apmeklētājiem, aģentūrai LETA pastāstīja SPKC Komunikācijas nodaļas vadītāja Laura Ševčenko. Viņa atklāja, ka no desmit saslimušajiem festivāla apmeklētājiem seši ir nogādāti slimnīcā un starp saslimušajiem ir arī bērni.

Veicot pacientu aptauju, epidemiologiem radušās aizdomas, ka saslimšanas varētu būt saistītas ar vienu no festivāla ēdināšanas vietām, jo simptomi cilvēkiem parādījušies 3-4 stundu laikā pēc ēšanas.

Kā pastāstīja Ševčenko, par notikušo ir informēts Pārtikas un veterinārais dienests, ar kuru kopīgi notiks saslimšanas gadījumu izmeklēšana.

SPKC aicina visus festivāla dalībniekus, kuriem parādās vemšana vai caureja, meklēt medicīnisko palīdzību vai konsultēties ar epidemiologu, zvanot pa tālruni 67271738.

PVD sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ilze Meistere aģentūrai LETA pastāstīja, ka iespējamā vainīgā ēdināšanas uzņēmuma darbība līdz pārkāpumu novēršanai ir apturēta.

Ēdināšanas vietā PVD inspektori konstatēja divus būtiskus pārkāpumus – nebija nodrošināts tekošs ūdens un netika ievērots ēdiena glabāšanas un gatavošanas temperatūras režīms. Tieši temperatūras režīma neievērošana varētu būt iemesls cilvēku saslimšanai.

Kad visi pārkāpumi minētajā ēdināšanas uzņēmumā būs novērsti, PVD veiks atkārtotu pārbaudi. Pēc ēdināšanas uzņēmuma darbības atjaunošanas PVD inspektori vēl kādu laiku pievērsīs pastiprinātu uzmanību tur notiekošajam.

Iespējamā vainīgā ēdināšanas uzņēmuma nosaukums līdz izmeklēšanas beigām netiek atklāts. Citas problēmas ar ēdināšanu “Positivus” laikā nav konstatētas, apstiprināja Meistere.

Kā ziņots, piektdien Salacgrīvā sākās sestais mūzikas un mākslas festivāls “Positivus”, kas muzikālo programmu un dažādas aktivitātes turpinās piedāvāt arī šodien.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+